Yanmış ekran kartı tamir edilir mi?

Emrekks

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta dedigim gibi ekran kartım yanmış, tamir edilebilir mi? Sadece sol alttaki siyah yerde yanık var. Model: EVGA GTX 970.

8030fedb-f913-4d4e-a97a-963b696532b9.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Değiştirilebilir bir çip veya kondansatör yandı veya patladıysa olabilir. Değiştirilemez bir çip ise mümkün değil.

Başlıkta dedigim gibi ekran kartım yanmış, tamir edilebilir mi? Sadece sol alttaki siyah yerde yanık var. Model: EVGA GTX 970.

Eki Görüntüle 346695
Hocam her elektronik alet tamir edilebilir. Hepsinde ihtimal vardır. Tamir edilir derken artık tamir edilemeyecek kadar hasar görmüş ya da parçalanmış parçalardan bahsetmiyorum. Oradaki küçük bir voltaj dengesizliği ya da kısa devre orayı yakmış. Bir elektronikçiye ya da bilgisayarciya gösterin. Büyük ihtimalle yapilacak bir seydir. Yaptırdıktan sonra ya kullanırsınız ya da satarsınız. Satacaksaniz bu durumu bildirmeyi unutmayın.

Gerçekten bende nasıl yandığını baya merak ettim.Servise yollamanızda fayda var.

Amazondan almıştım, garantisi hala devam ediyor mu bilmiyorum, yarın arayıp öğrenicem. Tam neden yandığını bilmiyorum ama tahminimce dengesiz voltajdan dolayıdır.

Amazondan almıştım, garantisi hala devam ediyor mu bilmiyorum, yarın arayıp öğrenicem. Tam neden yandığını bilmiyorum ama tahminimce dengesiz voltajdan dolayıdır.
Garantisi olsa bile yüksek voltaj veya düşük voltajdan meydana gelen hasarlar kullanıcı hatasıdır. Kullanıcı bina girişine regülatör koymak zorundadır aksi halde sorumluluk kullanıcıya aittir. Yetkili servisler onarımını yapmazlar direk kartın kendisini değiştiriler ve sıfırından pahalı bir ücret çıkarırlar.

Garantisi yok ise ücretli tamir ettirebilirsiniz. Ben Asus r9 270 ekran kartımın garantisi bitmişti. Tamire servise gönderdim ücretini ödedim. Servis tamir etti ama testi geçemediği için bana değişim yaptılar. Sende deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı