Yanmış laptop anakartı düzeltilir mi?

Laurâs

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Lenovo G50-70 kullanıyorum ve daha 1-2 hafta önce başıma bir olay geldi. Laptopu açtım en fazla 3 dakika açık durdu ve kapandı ve bir daha açılmadı. Herhangi bir tepki bile vermiyor. Ne güç ışığı yanıyor ne şarj ışığı yanıyor. Biraz daha araştırınca anakartın yandığını öğrendim. Yanmış parça bu diye düşünüyorum. Sizce bu parca düzetilir mi ve düzelirse ne kadar fiyat isterler?

IMG_20210527_153416.jpg

IMG_20210527_153247_1.jpg

IMG_20210527_153331.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kendin iyice araştır. Imkanın varsa kendin düzelt tabii kendine güveniyorsan. Tamirciler kazık fiyata kakalarlar. O parça hakkında pek birşey bilmiyorum. Muhtemelen anakarttır.

Merhaba arkadaşlar, Lenovo G50-70 kullanıyorum ve daha 1-2 hafta önce başıma bir olay geldi. Laptopu açtım en fazla 3 dakika açık durdu ve kapandı ve bir daha açılmadı. Herhangi bir tepki bile vermiyor. Ne güç ışığı yanıyor ne şarj ışığı yanıyor. Biraz daha araştırınca anakartın yandığını öğrendim. Yanmış parça bu diye düşünüyorum. Sizce bu parca düzetilir mi ve düzelirse ne kadar fiyat isterler?

Hocam aynı laptopu bende kullanıyordum kardeşim nasıl başardıysa işlemcisini yaktı bende Letgo'ya ilan koydum koyduğum gibi satıldı tamir edebiliyorsan et edemiyorsan sat.

[email protected] iletişime geçebilirsin.

Bir çip yüzünden (diğer kısımlarında bir sorun olmadığını varsayıyorum) bilgisayar ne satılır ne de kenara kaldırılır, fotoğraflardan anlaşılmıyor ama çipin üzerindeki kodu okuyabiliyorsanız aynı çipten satın alıp takabilir ya da eli lehim tutan birisine taktırabilirsiniz.

Biraz maliyetli olur gibime geliyor, benim de ekran kartı mı ne yanmıştı laptopta oradan biliyorum. Servise sorun değmez gibiyse yedek parça olarak satın.

Geri
Yukarı