Yapacağım mesleğe nasıl karar vermeliyim

SHOCK00

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda 11. sınıfım ve YKS'ye hazırlanıyorum 2 senem kalmış olmasına rağmen hala bir hedefim yok ve aslında bu beni rahatsız ediyor açıkçası boş zamanlarımda hayalini kurabileceğim ders çalışırken beni gaza getirecek bir hedefe ihtiyacım var ama en ufak bir fikirim yok okulun rehber öğretmeni ile konuştum ama bir etkisi olmadı.

Sevdiğin işi yapmak için önce sevdiğin ilgi alanlarını söylemen gerek. Her şey olabilir, kedi, köpek, bilgisayar, tasarım, bilgisayar oyunları. Bunlara göre çalışabileceğin iş potansiyelini düşünüp öneriler sunabiliriz.

Sevdiğin işi yapmak için önce sevdiğin ilgi alanlarını söylemen gerek. Her şey olabilir, kedi, köpek, bilgisayar, tasarım, bilgisayar oyunları. Bunlara göre çalışabileceğin iş potansiyelini düşünüp öneriler sunabiliriz.
Bilgisayar oyunları ve donanımlarını severim uzayı severim biyolojiyi severim tarihi severim

Bilgisayar oyunları ve donanımlarını severim uzayı severim biyolojiyi severim tarihi severim
Teknolojiyi seviyorsun işte. Önce okulunu bitir, okul ile ilişkin kalmadığında sevdiğin alanlarla ilgili işleri, iş arama sitelerinden takip edersin. Başvurularını yaparsın ve eninde sonunda başvurduğun bir işe girersin. Bu bir teknoloji mağazası olabilir, bilişimle alakalı otomasyon yapan bir şirket olabilir. Fakat henüz senin için erken o yüzden rahat ol ve akışına bırak, kademe kademe olarak önce önünde olan şeyleri bitir ve üstünü çiz, senin içindeki karamsarlığın ilacı zaman.

Neye ilginiz varsa neyden hoşlanıyorsanız onu yapın. Bilişim, yazılım veya donanım fark etmeksizin hangisinde başarılıysanız onu yapın ve ona odaklanın.

Şu anda 11. sınıfım ve YKS'ye hazırlanıyorum 2 senem kalmış olmasına rağmen hala bir hedefim yok ve aslında bu beni rahatsız ediyor açıkçası boş zamanlarımda hayalini kurabileceğim ders çalışırken beni gaza getirecek bir hedefe ihtiyacım var ama en ufak bir fikirim yok okulun rehber öğretmeni ile konuştum ama bir etkisi olmadı.

Bence ilgi alanın olan genel mesleklere yönel. Mesela hukuk okursan tarihçi, gazeteci, hukukçu olabilirsin teknolojiye merakın varsa aynı sekilde elektronik mühendisliği veya PC mühendisliği okuyabilirsin.

Geri
Yukarı