Yapay et yer misiniz?

Hala daha laflarınızı tartmıyorsunuz.
Nasıl tartmıyorum? İneklerin ozon tabakasına zararları çok büyük ve bende bunu bilmediğiniz ifade ettim.
Bu dedikleriniz insanlarda da oluyor. Ne olacak şimdi?
Hangi insan günde 200 kilogram gaz çıkarıyor?
Saçmalık. Eğer böyle bir şey olsa Kur'an-ı Kerim'de kurban kesmemiz emredilmezdi.
Kur'an'da kurban kesmemiz gerektiği geçmiyor. Kurbana en yakın şey Saffat 107'de geçenler. (Hz. İbrahim mevzusu.) Hiçbir ayette vs. her yıl kurban kesmelisin geçmiyor. Hatta kurban kesmelisin bile geçmiyor, İnsanlar bunu dolaylı olarak çıkarıyor. "Sahih" hadislerden, peygamberin yaptığı bazı ibadetlerden vs. bunu çıkarıyorlar.

Kur'an'da kurban kesmemiz gerektiği geçmiyor. Kurbana en yakın şey Saffat 107'de geçenler. (Hz. İbrahim mevzusu.) Hiçbir ayette vs. her yıl kurban kesmelisin geçmiyor. Hatta kurban kesmelisin bile geçmiyor, İnsanlar bunu dolaylı olarak çıkarıyor.
Kurban kesmek Vaciptir. Vacip ise Farz kadar kesin olmamakla beraber uyulması gereken hükümlerdir.

Nasıl tartmıyorum? İneklerin ozon tabakasına zararları çok büyük ve bende bunu bilmediğiniz ifade ettim.
Bunlar yerine araba egzozları, fabrika bacaları gibi yerlere filtre takıp ağaçlandırmayı artırsak daha mantıklı olmaz mı sizce?

Kurban kesmek Vaciptir. Vacip ise Farz kadar kesin olmamakla beraber uyulması gereken hükümlerdir.

Bunlar yerine araba egzozları, fabrika bacaları gibi yerlere filtre takıp ağaçlandırmayı artırsak daha mantıklı olmaz mı sizce?
Hayır, bu iş her elden başlanmalı. Üstüne %15'e bu sektör sebep oluyor.

Biliyorum. Ama dediğim gibi kitabınızı okuduysanız kurbanı işaret eden 1. dereceden bir şey yok.
Zaten tahmini olarak 20 yıl içinde dünyanın çok büyük bölümü tamamen elektrikli araçlara geçecek. Fabrikalar ise eskisi kadar zararlı değil. Mümkün olduğunca doğa dostu olmaya çalışıyorlar fabrika yaparken. Denetlenen fabrikalar bunlar tabii.

Zaten tahmini olarak 20 yıl içinde dünyanın çok büyük bölümü tamamen elektrikli araçlara geçecek. Fabrikalar ise eskisi kadar zararlı değil. Mümkün olduğunca doğa dostu olmaya çalışıyorlar fabrika yaparken. Denetlenen fabrikalar bunlar tabii.
İşte o zaman bu işlere de gerek kalmaz. Hiç bir şeyin yapayı doğalı kadar olamaz.

Geri
Yukarı