Yapay et yer misiniz?

Bazı arkadaşlar evrime inandıkları halde besin zincirini reddediyorlar, cidden komik geliyor bana :D Arkadaşlar et yiyebilmeniz için inançlı birisi olmanıza gerek yok merak etmeyin, hatta dini inançtan çok evrim inancı olan bir insan et yiyebiliyor olmalı.
Olayın hayvanlara zarar verip vermemek olmadığını anladığında haber ver bana.

Olayın hayvanlara zarar verip vermemek olmadığını anladığında haber ver bana.

Olayın hayvanlara zarar verip vermemek olduğunu bildiğim için "evrim"i örnek verdim zaten. Kendinizi çok akıllı zannediyorsunuz.

Eminim dedim, kaynak vermek zorunda değilim. Bu benim fikrim.
Madem eminsiniz kaynak göstermelisiniz. Ben desem ki Dünya düz, bu benim fikrim kaynak göstermek zorunda değilim desem olur mu?
İyiymiş. Daha fazla uğraşmayacağım sizinle.
10 dakikalık literatür taraması ile ulaşabilirsiniz söylediğim şeylere.
Bazı arkadaşlar evrime inandıkları halde besin zincirini reddediyorlar
İnsan doğal açıdan besin zincirinin üstünde değildir. Kendisini oraya koymuştur. Ayrıca evrim bir inanç meselesi değildir.

Adı üstünde "yapay" olan bir şey nasıl yenebilir?

Kendini havalı sanan veganların işleri işte. Hayvanlar zaten tüketilmek için doğuyorlar.
Kim dedi bunu, hayvanlar mı? İnsanlık olarak kendinizi doğanın sahibi olarak görmekten vazgeçin.

Sen onları kesmeyince ne yapacaksın, sığıra böm böm bakacak mısın öyle?
Yaşamalarına izin vereceğiz.

Buna ihtiyacımız varken, vücudumuzun ihtiyacı varken vejetaryen ya da vegan olmayı açıkçası doğru bulmuyorum. Ancak hiçbir hayvan acı çekmeden ben yine ihtiyacım olanı alabileceksem neden tercih etmeyeyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı