Yapay et yer misiniz?

Ne açıdan baktığına bağlı. Konu doğal halini birebir taklit etmeye çalışmaksa evet, doğalı ile aynı hissiyatı verdirmek kolay değil. Konu doğal haline birebir benzemek yerine onu geliştirmekse bence yanlış düşünüyorsun. Ette insanlar için zararlı olan kolesterol gibi şeyleri yapayında çıkarıp bize faydalı olan bazı şeylerin yapay olarak eklenmesi ile sağlık açısından daha iyi bir noktaya taşıyabilirsin.

Lezzet konusu ise pek tartışılacak şey değil, kişinin tercihlerine bakıyor.
Hocam insan elinin değdiği şeyin sağlıklı olması zor çünkü işin içine kar girince üreticiler her çakallığı yapabiliyor günümüzde de örnekleri var zaten.

Siz yiyebilirsiniz, fakat ben gercek etten vazgececegimi hic sanmiyorum.
Kendi tercihinle vazgeçmek istemeyebilirsin ama çok değil 20-30 yıllık bir süreç sonunda zaten doğal ete ulaşmak için epey zengin olman gerekecek. Rutin haline geldikten sonra yapay olduğunu umursamayacaksın zaten.

Artan nüfusun ihtiyacı olan doğal et üretim süreci Dünya açısından artan metan/karbondioksit oranları ve su kaynaklarının aşırı tüketimi gibi yıkıcı yan etkilere neden oluyor.

@tahamert123 Haklı bir noktaya parmak bastın ama yiyecek konusunda asgari bazı şeylerin sağlanması zorunlu. Kalite olarak üst kaliteye yine parası olanlar ulaşacak maalesef, bu konuda haklısın.

Kendi tercihinle vazgeçmek istemeyebilirsin ama çok değil 20-30 yıllık bir süreç sonunda zaten doğal ete ulaşmak için epey zengin olman gerekecek. Rutin haline geldikten sonra yapay olduğunu umursamayacaksın zaten.

Evet büyük ihtimalle yavaş yavaş girecek hayatımıza ama farkında bile olmayacağız. Sonrasında da zaten normalleşecek hatta belki de normal dediğimiz et anormal olacak.

Siz yiyebilirsiniz, fakat ben gercek etten vazgececegimi hic sanmiyorum.
Zorunda kalacaksınız dedim. Tahmini olarak 20-30 yıl içinde doğal olanlar sadece milyarderlerin erişebileceği şeyler olacak. Dünya'nın kaynakları bitiyor yavaş yavaş.
Hocam insan elinin değdiği şeyin sağlıklı olması zor çünkü işin içine kar girince üreticiler her çakallığı yapabiliyor günümüzde de örnekleri var zaten.
Marketten aldığın etlerde market üstüne kâr koymuyor mu? Babasının hayrına mı satıyor?
Evet büyük ihtimalle yavaş yavaş girecek hayatımıza ama farkında bile olmayacağız. Sonrasında da zaten normalleşecek hatta belki de normal dediğimiz et anormal olacak.
Normal olması gereken bu zaten. Kırmızı etin yararlarının yanında zararları da çok fazla.

Sebepleri iki kere sıraladım hocam. Olsun, bilgi paylaştıkça çoğalır. Et dünyanın kaynaklarını tüketiyor. Hayvanın yediği şeylerin sadece %3'ü ete dönüşüyor. Gaz emisyonun %15'i et yüzünden. Et üretimi aşamasında hayvanlara verilen antibiyotik bizim direncimizi düşürüyor.

Ha bu mesaj mı tamam hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı