Yapay zeka için lisp ve prolog gibi eski programlama dillerini öğrenmeye gerek var mı?

giovanni3453

Picopat
Yapay zeka alanında çalışmaya başladım. İlk olarak Python öğreniyorum ama merak ettiğim kısım ilerisi için lisp ve prolog gibi yapay zeka alanında kullanılan eski dilleri öğrenmeli miyim, yoksa daha modern alternatif dillere mi yönelmeliyim?
@Rona @Nizel G

@Nizel G neden üzüldün?

Son düzenleme:
Ehliyet kursuna yeni yazılmış birinin "araba ehliyeti alacağım da acaba otobüs ehliyeti de almalı mıyım" diye sorması gibi olmuş.

Otobüs kullanman gerekiyorsa,
otobüs şoförü olmak istiyorsan,
otobüs kullanmak hoşuna gidiyorsa,
çalıştığın firma "bundan sonra otobüs kullanıp yolcu taşıyacaksın, otobüs sürmeyi öğren" diyorsa,
düğüne giderken sülale ancak otobüse sığıyorsa ve birinin kullanması gerekiyorsa,
ulaşım üzerine çalışmak istiyorsan ve taksicilik, dolmuşçuluk, kayıkçılık, pilotluk yerine otobüse gönül verdiysen,
"zaten herkes taksicilik peşinde, ben otobüs şoförü olacağım" diye bir fikre kapıldıysan,
mesela kamil koç firmasına başvurduysan ve onlar da "sadece otobüs kullanabiliyorsan işe alınırsın" diyorsa...vs.

niye olmasın. Ama öncesinde bi araba ehliyetini alsan fena mı olur, madem araba kullanmayı da öğrenmeye başlamışsın, şu anda otobüs kullanmanı gerektirecek bir durum da yok gibi görünüyor, bir trafik kurallarını öğren, gaz fren şanzıman nedir onu öğren, sonra düşünürsün otobüs ehliyeti mi, traktör ehliyeti mi, ne lazımsa ona yönelirsin.

Ehliyet kursuna yeni yazılmış birinin "araba ehliyeti alacağım da acaba otobüs ehliyeti de alınır mı?" diye sorması gibi olmuş.

Otobüs kullanman gerekiyorsa,
Otobüs şoförü olmak istiyorsan,
Otobüs kullanmak hoşuna gidiyorsa,
Çalıştığın firma "bundan sonra otobüs kullanıp yolcu taşıyacaksın, otobüs sürmeyi öğren" diyorsa,
Düğüne giderken sülale ancak otobüse sığıyorsa ve birinin kullanması gerekiyorsa,
Ulaşım üzerine çalışmak istiyorsan ve taksicilik, dolmuşçuluk, kayıkçılık, pilotluk yerine otobüse gönül verdiysen,
"Zaten herkes taksicilik peşinde, ben otobüs şoförü olacağım" diye bir fikre kapıldıysan,
Mesela kamil koç firmasına başvurduysan ve onlar da "sadece otobüs kullanabiliyorsan işe alınırsın" diyorsa...vs.

Niye olmasın. Ama öncesinde bir araba ehliyetini alsan fena mı olur, madem araba kullanmayı da öğrenmeye başlamışsın, şu anda otobüs kullanmanı gerektirecek bir durum da yok gibi görünüyor, bir trafik kurallarını öğren, gaz fren şanzıman nedir onu öğren, sonra düşünürsün otobüs ehliyeti mi, traktör ehliyeti mi, ne lazımsa ona yönelirsin.

Tamam reis ben o zaman önce motorlu taşıttan başlayacağım arabayı bile geç.

Geri
Yukarı