Yapay zeka ile yapılan insan

Bu kadın mantıken gerçek değil mi? Çünkü yapay zeka kendine öğretilenden yola çıkıyor. Ve de kendine öğretilenden dışarı çıkamaz. Ona gerçek insan fotoğraflarını öğretiyorlar o da o fotoğraflardan yola çıkarak bunu çiziyor. Yani çizdiği aslında gerçek.

Screenshot_2022-08-26-01-07-16-69_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12-01.jpeg

Bana böyle bir şey çıktı yalnız ben o kadının bu programlarla yapmadım programın ismi dream w şeklinde ve etrafında da gökkuşağı gibi bir amblem var play store'da var bu uygulama oradan indirebilirsiniz.

Bu kadın mantıken gerçek değil mi? Çünkü yapay zeka kendine öğretilenden yola çıkıyor. Ve de kendine öğretilenden dışarı çıkamaz. Ona gerçek insan fotoğraflarını öğretiyorlar o da o fotoğraflardan yola çıkarak bunu çiziyor. Yani çizdiği aslında gerçek.
Şu şekilde çalışma mantığı var internetteki bütün görselleri aratıyor arattıktan sonra bu görselleri dil değiştiriyor yani piksel piksel farklı farklı birbirlerine uyumlu olacak şekilde örnekler alıyor ve bir insan yüzü oluşturuyor ve bu insan yüzünü sadece bir kediliğine size gösteriyor yani sayısızca yeni insan yüzü oluşturuyor bu sadece insan için değil diğer yapay zeka programları için de geçerli bu herhangi bir ağaç olabilir ev olabilir ya da başka bir şey de olabilir sadece size gösterdiği resim bir kereliğine gösteriyor bu durumda kaydetmenizi tavsiye ederim çünkü size özel olmuş oluyor bu durumda yapay zekanın bu şekilde en sevdiğin özelliği var yani farklı versiyonlarda sonsuz görsel sunabiliyor size bunu aslında nft için bile kullanabilirsiniz.

Şu şekilde çalışma mantığı var internetteki bütün görselleri aratıyor arattıktan sonra bu görselleri dil değiştiriyor yani piksel piksel farklı farklı birbirlerine uyumlu olacak şekilde örnekler alıyor ve bir insan yüzü oluşturuyor ve bu insan yüzünü sadece bir kediliğine size gösteriyor yani sayısızca yeni insan yüzü oluşturuyor bu sadece insan için değil diğer yapay zeka programları için de geçerli bu herhangi bir ağaç olabilir ev olabilir ya da başka bir şey de olabilir sadece size gösterdiği resim bir kereliğine gösteriyor bu durumda kaydetmenizi tavsiye ederim çünkü size özel olmuş oluyor bu durumda yapay zekanın bu şekilde en sevdiğin özelliği var yani farklı versiyonlarda sonsuz görsel sunabiliyor size bunu aslında nft için bile kullanabilirsiniz.
Evet biliyorum çalışma mantığını demek istediğim oluşturduğu insanlar aslında gerçekte var.

Evet biliyorum çalışma mantığını demek istediğim oluşturduğu insanlar aslında gerçekte var.
Bana açıkçası bu siteden yapılan yüzleri bilmiyorum gerçekte var mı yok mu çünkü hiç kullanmadım daha önce ama anlamanın pratik bir yolu var aslında çıkan görseli Google'dan sürükleyerek aratmak ama benim kullandığım farklı bir uygulama olduğu için onda daha çok sanki 3 boyutlu modelmiş gibi çizdiği için oradan anlıyorsun zaten yapay zeka ile yapılıp yapılmadığını ama bunda nasıl oluyor bilmiyorum merak ettim şimdi deneyeceğim Google görsellerde çıkıp çıkmayacağını

Bu program nesneleri birbirine birleştiriyor. Sizin yazdığınız metin kodlarını tabanda aratıp aynı anlamı taşıyan görüntüyü eşliyor. Bunu bulan da DALL-E değil ona bağlı olan CLIP ağıdır. Bu sistem sizin arattığınız görsele en yakınını bulur ve bağlantıyı kurar. Zaten sistem de 100lerce milyon resim var. Bunlar arasında sizin arattığınız metinde anlamı en yakın olanı bulur ve yerleştirir. DALL-E'nin çalışma mantığı budur.
Umarım anlatabilmişimdir.

#28 Burada programın çalışma mantığını yazdım.
Bence de öyle mesela bu kadın klasik bir asyalı bir tezgahtara benziyor /:
Bu adamın gerçek olmama ihtimali yok ya. Yapay zeka ayrı bir şey, korkmaya başladım.
Ürkütücü. İçim ürperdi.
Korkunç teknolojinin bu kadar ilerlemesi umarim tek beni korkutmuyordur.

Geri
Yukarı