Yapay zeka nasıl yazılıyor?

Redux89

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda yapay zekayı nasıl yazıyorlar? Yani hangi dil, hangi motor falan. Ben şu an C# öğreniyorum Unity için. Yapay zeka için ek olarak Python öğrenmem lazım mı?

Sinir ağı diye bir mantık var. Bir yapay zekanın gelişmişliği ona verdiğiniz bilgi ile başlar. Ne kadar çok bilgi verirseniz o kadar hızlı gelişir. Sonra derin öğrenme var. Bu sizin değer verip daha farklı sonuç almanızı sağlar. Mesela bir ülkede insanın kalp krizi geçirmeden 1 gün önce haber veren bir yapay zeka var. Bu nasıl oluyor derseniz. Yıllardan beri ne kadar kalp krizi geçiren insan varsa bunların bilgisini makineye öğretmişler ve makine bunları işlemiş. Sonra kendini geliştirmiş. Kısaca bu şekilde. Uzun yazsam sayfalar sürer 😅😊.

Deja vu? 10 dakika ara ile aynı benzer konu.

Oyunlarda yapay zekayı nasıl yazıyorlar? Yani hangi dil, hangi motor falan. Ben şu an C# öğreniyorum Unity için. Yapay zeka için ek olarak Python öğrenmem lazım mı?
Arkadaşların dediği gibi İstediğin dil ile yazabilirsin ama bazı diller bu iş için daha uygun. Unity C# kullanıyor ve C# ile de yapay zeka yazılamaz diye bir kural yok.

Geri
Yukarı