Yapı Kredi para çekme limiti nedir?

Bilgehan Kartal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Yapı Kredi TL Card var, bana ait değil bir tanıdığımın. Kart bendeydi ve benden para çekmemi rica etti tamam dedim. 3500TL çek, eğer limiti varsa çekebildiğin kadar çekersin dedi. Gittim 3500TL ekrana girdim hiçbir uyarı vermedi limit ile ilgili ve 3500TL'yi verdi. Şimdi eve geldim biraz internete göz attım, bazı siteler 2000TL limit olduğundan bahsediyor. Öyle olsaydı ATM bana uyarı geçmez miydi? Bilgisi olan açıklayabilirse sevinirim.

Arkadaşlar elimde Yapı Kredi TL Card var, bana ait değil bir tanıdığımın. Kart bendeydi ve benden para çekmemi rica etti tamam dedim. 3500TL çek, eğer limiti varsa çekebildiğin kadar çekersin dedi. Gittim 3500TL ekrana girdim hiçbir uyarı vermedi limit ile ilgili ve 3500TL'yi verdi. Şimdi eve geldim biraz internete göz attım, bazı siteler 2000TL limit olduğundan bahsediyor. Öyle olsaydı ATM bana uyarı geçmez miydi? Bilgisi olan açıklayabilirse sevinirim.

Çekim limitlerinin varsayılan değerleri herkese atanır. Ancak herkes şahsi olarak bunu mobil bankacılıktan veya müşteri hizmetlerinden değiştirebilir. Limitleri mobil bankacılıkta günlük işlem limiti sekmesinden bulunabilir. Bunlar hatta çoğu bankada kategorize de edilmiştir. Online işlem limiti, günlük atm çekim limiti :)

Belirttiğim gibi kart bana ait değil arkadaşım o kadarını ben de biliyorum. Sahibine sormadan önce sizlere sorayım dedim yanlış bir şey mi yaptım diye.

Mobil uygulamada menü > kartlarım > banka kartlarım > diğer işlemler > limit bilgileri kısmına bakınca 5000 lira olduğunu görüyorum. Siz de o şekilde kontrol edebilirsiniz. Bir yerden de ayarlanıyordu, bulursam paylaşırım.
Hocam size güzel bir şekilde izah etmiş.

Pandemi döneminde çoğu banka bu limiti artırdı diye biliyorum. Normalde 2000 lira idi. 3 yıl önce bunu deneyimleyerek öğrenmiştim maalesef. Yapı Kredi'nin olmayan sitelerdeki bilgilere güvenmeyin, insanlar kafasına göre yazabiliyor veya eski bilgiler olabiliyor.

2000 lira limit olsaydı size 3500 lira vermezdi.

Güzel arkadaşım, keşke şu konuyu bi yarım yamalak okumasanız. Kartın sahibi olmadığımı belirttim, kendisine sormadan önce sizlere sormak istedim belki yanlış bir şey yapmışımdır diye. Cevabın için çok teşekkür ederim.
Parayı çektiysen zaten sorun yoktur. Arkadaşın arayıp sorabilir.
Hocam size güzel bir şekilde izah etmiş.
Zaten kart sahibinin bilgisi vardır. 3.500 TL çekmenizi söylemiş. Ben görevimi yaptım, paranı çektim diyebilirsiniz. Gerisini o düşünsün :)
Pandemi döneminde çoğu banka bu limiti artırdı diye biliyorum. Normalde 2000 lira idi. 3 yıl önce bunu deneyimleyerek öğrenmiştim maalesef. Yapı Kredi'nin olmayan sitelerdeki bilgilere güvenmeyin, insanlar kafasına göre yazabiliyor veya eski bilgiler olabiliyor.

2000 lira limit olsaydı size 3500 lira vermezdi.
Teşekkürler arkadaşlar.

Geri
Yukarı