Yapı Kredi vs. Garanti BBVA

Isaac N3wton

Centipat
Dostlar, bir problem çıkmazsa banka hesabı açıp ayrıca kredi kartı oluşturacağım ama sadece bu 2 bankadan birini seçebiliyorum. Sizlere sorum şudur: Her yönden artısı yani bir adım önde olan banka hangisidir? Müşteri hizmetleri açısından, işlem kolaylığı vb. gibi şeyler yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada detaylı bir şekilde anlatırsanız sevinirim çünkü yarın gideceğim.

Son düzenleme:
Şikayet var sistesinden karşılaştırma yaparsanız Yapı Kredi hizmet açısından sorunlara yardım etme açısından daha iyi bir de Garanti Bankası kartınızdan illa birşeylerden para keser ama Yapı Kredi o kadar para kesmez işletmeden para kesmez yani parayı Yapı Kredi'ye yatırmak daha mantıklı işlem kolaylıyı açısındanda Yapı Kredi'yi öneririm garanti 1000 TL'ye kadar 5 TL çeker yapı 1000-50.000 arası 3 TL çeker bunun dışındaki ücretlerde Yapı Kredi genel olarak daha az kesiyor sitesinde yazıyor isterseniz bakabilirsiniz ama ikisi de farklı farklı sorunları var ama genel olarak Yapı Kredi daha iyi.

Şikayet var sistesinden karşılaştırma yaparsanız Yapı Kredi hizmet açısından sorunlara yardım etme açısından daha iyi bir de Garanti Bankası kartınızdan illa birşeylerden para keser ama Yapı Kredi o kadar para kesmez işletmeden para kesmez yani parayı Yapı Kredi'ye yatırmak daha mantıklı işlem kolaylıyı açısındanda Yapı Kredi'yi öneririm garanti 1000 TL'ye kadar 5 TL çeker yapı 1000-50.000 arası 3 TL çeker bunun dışındaki ücretlerde Yapı Kredi genel olarak daha az kesiyor sitesinde yazıyor isterseniz bakabilirsiniz ama ikisi de farklı farklı sorunları var ama genel olarak Yapı Kredi daha iyi.

Hocam peki kartları nasıl yani hiç tecrübeniz var mı?

Yapı Kredi ile Steam gibi platformlarda alışveriş yapıldığında işlem önce dolar olarak yansıyıp sonra Türk lirasına çevriliyor ve fark alınıp birkaç gün sonra iade ediliyor. Şikayet ettiğinizde de alakasız cevaplar veriyorlar veya önemsemiyorlar. Provizyondan çıkınca düzeldiğini söyleyip geçiyorlar ama limitiniz günlerce boş yere kullanılıyor. Bu saçmalık dışında oldukça teknolojik bir banka. Puanlarınızı kartlarınız arasında aktarabiliyorsunuz. Gelir belgesi gibi belgeleri şubeye gitmeden paylaşabiliyorsunuz. Kampanyaları ve kredi kartı da çok avantajlı. Özellikle Amazon için en iyi kampanyaları sunuyor. Müşteri hizmetleri, İş Bankası kadar iyi olmasa da iyi. Bankamatik sayısı oldukça yeterli.

Garanti BBVA da oldukça teknolojik ve kampanyaları da Yapı Kredi’ye benziyor ama Yapı Kredi’nin kampanyaları genellikle daha iyi oluyor. Puanlarınızı sadece kredi kartlarınız arasında aktarabiliyorsunuz. Banka kartının puanı olduğu yerde kalıyor. Müşteri hizmetleri iyi. Garanti BBVA’da da bankamatik sayısı yeterli. American Express kredi kartı alacaksanız da bunu sadece Garanti BBVA sunuyor.

Bu farklar yetersiz geldiyse yakınınızdaki bankamatik ve şube sayısına göre tercih yapabilirsiniz. Bence iki bankadan da hesap açmanız en iyisi olur.

Geri
Yukarı