Yapı Kredi vs. Garanti BBVA

Dostlar, bir problem çıkmazsa banka hesabı açıp ayrıca kredi kartı oluşturacağım ama sadece bu 2 bankadan birini seçebiliyorum. Sizlere sorum şudur: Her yönden artısı yani bir adım önde olan banka hangisidir? Müşteri hizmetleri açısından, işlem kolaylığı vb. gibi şeyler yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada detaylı bir şekilde anlatırsanız sevinirim çünkü yarın gideceğim.
Ben garanti kullanıyorum. Bana uygun çok kampanya olmuyor. Benzin falan o tarz kampanyalar olduğunda daha çok kullanıyoruz. Yapı Kredi kampanyaları bol olan bir banka. Duyduğuma göre öyle en azından. Fakat size hitap eder mi bilmiyorum. Bu arada kredi kartı için iki banka da mutlaka yıllık kart ücreti isteyecektir. Bu yasal değildir. Kart ücretini ödedikten sonra Tüketici Hakem Heyeti'ne online olarak başvurup istenilen yerleri doldurursanız size ücretin iadesini yapıyorlar. Kusura bakma konudan biraz çıktım ama bildiğimi aktarmak istedim. Belki işine yarar.

@demircay, paylaştığınız bağlantıda hesaplardan bahsediliyor. Kredi kartı için de aidatsız kartlardan bahsedilmiş. BDDK'nin sitesine bakabilirsiniz.

Kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır.

Evet, yanlış anlamışsınız. Attığınız sayfada sadece bankaların aidatsız bir kart türü de sunmak zorunda oldukları belirtiliyor. Garanti BBVA için örnek verirsek şöyle oluyor:

Daha çok avantajı olan aidatlı Bonus:

Daha az avantajı olan aidatsız Bonus Flexi:

Aidatlı olan kartı alırsanız ve aidatın iadesini isterseniz size sadece memnuniyet için iade yapılabilir. Bunun bir garantisi yok. Maaş müşterisiyseniz muafiyet sağlanabiliyor.

Evet, yanlış anlamışsınız. Attığınız sayfada sadece bankaların aidatsız bir kart türü de sunmak zorunda oldukları belirtiliyor. Garanti BBVA için örnek verirsek şöyle oluyor:

Daha çok avantajı olan aidatlı Bonus:

Daha az avantajı olan aidatsız Bonus Flexi:

Aidatlı olan kartı alırsanız ve aidatın iadesini isterseniz size sadece memnuniyet için iade yapılabilir. Bunun bir garantisi yok. Maaş müşterisiyseniz muafiyet sağlanabiliyor.
Anladım şimdi. Teşekkür ederim düzelttiğiniz için, arkadaş yanlış bilgilenmemiş oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı