Yapı Kredi'de hangi kredi kartının kullanılması iyidir?

Pier3

Femtopat
Abimin Yapı Kredi kartları var. 1.si world Gold/Troy, 2.si ise TLcard/Troy. internet alışverişlerini bana yaptırıyor bu işlerle ilgilenmiyor. Geçenlerde istediği bir ürünü Amazon'dan alacaktım ama Amazon kartı kabul etmedi. Acaba ne yapmak gerek? Yapı Kredi sitesinde kartlara baktım ve hiç troy kart bulamadım bizimki gibi. Visa, Mastercard falan vardı. Ne yapmak gerek bu durumda? 2. olarak sanal kart kullanmayı bilmiyorum, Yapı Kredi'de bu nasıl oluyor?

Abimin Yapı Kredi kartları var. 1.si world Gold/Troy, 2.si ise TLcard/Troy. internet alışverişlerini bana yaptırıyor bu işlerle ilgilenmiyor. Geçenlerde istediği bir ürünü Amazon'dan alacaktım ama Amazon kartı kabul etmedi. Acaba ne yapmak gerek? Yapı Kredi sitesinde kartlara baktım ve hiç troy kart bulamadım bizimki gibi. Visa, Mastercard falan vardı. Ne yapmak gerek bu durumda? 2. olarak sanal kart kullanmayı bilmiyorum, Yapı Kredi'de bu nasıl oluyor?

Kart talebinde bulunurken sanırım özellikle istemeniz lazım Master olsun Visa olsun diye oda ellerinde varsa ancak gönderirler.
Sanal kart için digital bankacılığa giriyorsun oradan kart oluştur var sanal kart seçip hangi karta bağlayacağını seçiyorsun ve açılıyor. Kullanırken de limit tanımlıyorsun o limit çerçevesinde kullanabiliyorsun. Limitinde seçenekleri var istersen gün sonunda sıfırlanıyor istersen hesap kesiminde sıfırlanıyor. Ben gün sonunu seçiyorum zaten yapacağım alışveriş sırasında limit tanıtıp kalan 3-5 bakiyeyi de gün sonu sıfırlatıyorum.

Öncelikle TLcard kredi kartı değil banka kartı yani farklı şeyler. Size gelen TROY kartlar 6XXX ile başlamıyorsa yurt dışında kullanamazsınız. Yeni bir kart siparişi verdiğinizde TROY göndermezler farklı gönderirler nitekim bende öyle oldu. Veya yine içim rahat değil derseniz Müşteri hizmetlerini arayın TROY istemiyorum diyin size Visa veya Mastercard gönderirler.

Geri
Yukarı