Yapılan başvuru 25 gündür "Savunması istendi" olarak gözüküyor

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar,

30/06/2021 tarihinde Teknobiyotik'in bozulan RX 570'i stok yok yalanıyla değişim yapmadıklarından dolayı yapmış olduğum başvuru üzerinden 25 gün geçti ve sistemde hala "Savunması İstendi" yazıyor. Ne zaman savunma yapacaktır karşı taraf? Sizce sonuç ne olur? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Öncelikle merhabalar,

30/06/2021 tarihinde Teknobiyotik'in bozulan RX 570'i stok yok yalanıyla değişim yapmadıklarından dolayı yapmış olduğum başvuru üzerinden 25 gün geçti ve sistemde hala "Savunması İstendi" yazıyor. Ne zaman savunma yapacaktır karşı taraf? Sizce sonuç ne olur? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Hocam bozulan derken sizin yüzünüzden bozulduysa değişim olmaz büyük ihtimalle.

Öncelikle merhabalar,

Savunma gönderme süresi ya 30 gün ya da 40 gün olmalı. Savunmasını göndermezse direk sıra geldiğinde senin yaptığın şikayete göre bir karar verilecek. Karar verildikten sonra da tebilgat vardığında bu sefer de yine firmanın 15 gün itiraz süresi olacak. Uzun süren bir süreç, sabırlı olmanız gerek bu konuda. 5-6 ay olacak yaklaşık ve yeni karara bağlandı benim. Hâlâ tebligat gelmesini bekliyorum. Bazı hakem heyetleri de 6-12 ay içinde sonuçlanır şeklinde bilgilendirme yapıyorlar ama.

Hocam bozulan derken sizin yüzünüzden bozulduysa değişim olmaz büyük ihtimalle.
Hayır benim yüzümden bozulmadı. İade yapacaklardı ancak ben kartı 1270 TL'ye aldım şu an aynı kart 3800 TL civarlarında olduğundan dolayı değişim istedim. Ancak stok yok bahanesiyle değişimi kabul etmediler. Kendi sitelerinde RX 570'li sistemler satıyorlar ama.

Hayır benim yüzümden bozulmadı. İade yapacaklardı ancak ben kartı 1270 TL'ye aldım şu an aynı kart 3800 TL civarlarında olduğundan dolayı değişim istedim. Ancak stok yok bahanesiyle değişimi kabul etmediler. Kendi sitelerinde RX 570'li sistemler satıyorlar ama.
Tıpatıp aynı durumu yaşayan bir kişi daha vardı. Geçmiş olsun.

Öncelikle merhabalar,

Para iadesi olur sonuç.

Tüketici mahkemesine başvurun hocam. Oradan bir sonuç çıkacaktır.

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz hocam?
Karşı tarafın savunmasını bu kadar uzun süre yapmaması şaşırtıcı değil. Forumda benzer 20 başlık açılmıştır. Birebir değişim yaptırabileni görmedim.
Savunma vermemelerinin sebebi, süre düşümü sonrası hesabınıza para iadesi yaptırmak için.
Aynı taktiği izliyorlar hep, süre sonunda beklemediğiniz bir anda para iadesi işlemi başlatılmıştır diye mesaj alırsanız şaşırmayın.
THH ara bulucu firma, değişim olmazsa para iadesini onaylıyor.
Birebir değişim alana rastlamadım daha maalesef :/

Yeni konular

Geri
Yukarı