Yapılan işleme göre GPU fan hızı düzenlemek zararlı mıdır?

kadirdurmus

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar benim ekran kartım ısınıyor diye fan ayarlarını değiştirdim. Ben ayarları hep değiştiriyorum oyundayken fanları hızlandırıyorum kapatınca da normal eski haline koyuyorum, peki sorum benim bilgisayarımda herhangi bir sıkıntı olur mu? Yani bilgisayarıma bir şey olur mu arkadaşlar yardımcı olan kişilere şimdiden cok teşekkürler. Boyle boyle artık cok değiştiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi arkadaşlar benim ekran kartım ısınıyor diye fan ayarlarını değiştirdim. Ben ayarları hep değiştiriyorum oyundayken fanları hızlandırıyorum kapatınca da normal eski haline koyuyorum, peki sorum benim bilgisayarımda herhangi bir sıkıntı olur mu? Yani bilgisayarıma bir şey olur mu arkadaşlar yardımcı olan kişilere şimdiden cok teşekkürler. Boyle boyle artık cok değiştiriyorum.

Otomatikte bırak bence sıcaklıga göre kendi ayarlasın en iyisi.

Aslında otomatik işlemi siz manuel olarak yapıyorsunuz.

Aslında sıcaklığa göre fan ayarı yaparsanız bu işlemi manuel olarak defalarca yapmak zorunda kalmazsınız. MSI Afterburner programından ya da ekran kartınız AMD ise Radeon programı üzerinden sıcaklığa bağlı olarak fan ayarı yapabilirsiniz.

Hayır, aksine daha az ısındığı için ekran kartının ömrünü uzatırsınız.

Çok teşekkürler de benim Power'im 80+ Bronze Rampage markalıdır
Aslında sıcaklığa göre fan ayarı yaparsanız bu işlemi manuel olarak defalarca yapmak zorunda kalmazsınız. MSI Afterburner programından ya da ekran kartınız AMD ise Radeon programı üzerinden sıcaklığa bağlı olarak fan ayarı yapabilirsiniz.

Yardımcı oludugunuz için teşekkürler
Aslında otomatik işlemi siz manuel olarak yapıyorsunuz.
aynen onun farkındayım
Otomatikte bırak bence sıcaklıga göre kendi ayarlasın en iyisi.

Adem sen öyle diyorsun ama fanları yavaş çalıştırıyor
Ve buyüzden bilgiseyarda ısınıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı