Yapılsa hayatınızı kolaylaştaracak olan icatlar nelerdir?

Bizim için sifon çeken ve bizim popomuzu yıkayan makine hem elim kirlenmez. Sifona basmayanlar için çözüm olur. :D
Petrol istasyonlarında o şey var. Elini gösteriyorsun ve sifonu çekiyor. Evlerde pek yaygın değil. Kıçını bir zahmet kendin temizle makinenin ne yapacağı belli olmaz :D

Kilo vermek veya kilo almak için günlük tam olarak almam gereken kaloriyi hesap eden ve yediğim her yemeği görüp toplam kaç kalori alacağımı ve aldığımı söyleyecek kullanışlı bir cihaz olsa :)

Size günlük hayatta neler sorun çıkarıyor veya "ulan şöyle bir alet çıksa direk gider alırım" dediğiniz bir icat var mı? Var ise nedir? Işınlanma vb. değil de mesela "sensör ile açılan kapı" tarzı şeylerden bahsediyorum.
Bence hayatım kolaylaşır diyemiyceğim fakat hayatımı kurtaracak bir şey düşündüm.
Yapay kalp.

Benim yerime işe gidecek makine. Bir de INNA'ya yüzde yüz benzeyen bir makine güzel olurdu. Neyse boşver, iş daha önemli. 🤭

Bence beyin ile SSD arası bağlantı kurabilecek birşey olsa güzel olurdu. O zaman işletim sistemi kurar gibi SSD'ye istediğimizi yüklerdik beynimize takardık ve çalışırdı. Böylece okumamıza gerek kalmazdı. Ya da SSD bira büyük gelir M.2 SSD veya Micro SD kart olsa güzel olur. :)

İstediğim kişinin bana itaat etmesini sağlamak, iyi arkadaş, seveceğim diziyi ve müziği anında bulan bir yer, rüya izlemek, Prometheus filminde ki gibi uzay gemileri, ışınlanmak ve ödeme sistemleri şuan kolay fakat daha da kolaylaştırılmasını isterdim. Her yerde temassız ödeme yok.
Kredi mi Banka kartı mı? Kredi. Şifrenizi alabilir miyim. Yazarım. 10 saniye pos cihazının bağlanmasını bekleriz. Sorunlu bakkalcı: Kartı uzatırım. Bu kart senin mi? Tekel geçmiyorum. Şifreyi alayım. Uzun bekleyişler. Allah allah neden hata verdi ki. Bi' yeniden başlatayım. Bir daha deneriz. Yine bir uzun bekleyiş. OLUMSUZ. Elim boş eve dönerim. Diğer bakkalcı: Sigarayı kartla satmıyorum. -nedennnnn?-

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı