Yapmak istediğiniz bir şeyi ertelemeyin

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Merhaba, tekrardan öylesine bir yazı yazmak istedim. Şu an aşırı stres ve sıkıntıdayım, bunları bir yere yazmam gerekiyordu. Konusunu açmaya karar verdim, anlamsız, boş konu şeklinde yazacaklar varsa okumadan geçebilir. Sonuçta konuya kimseyi zorla sokmuyorum ya da okutmuyorum. Yazıya geçmeden önce şunları demek istiyorum, umarım iyisinizdir ve her şey istediğiniz gibi gidiyordur.

Hayatta herkesin yapmak istediği bir şey vardır. Bazıları bunu doğrudan yapar ya da bazıları erteler. Bu erteleme hastalığı birçok kişide olabiliyor ve bana göre çok sıkıntılı durumdur. Herkesin istediği ya da yapmak istediği şey farklıdır. Bazımız en yüksek mertebeye yani konuma ulaşmak isterken bazımız da aza kanaat ederek yoluna bir şekilde devam ediyor.

İnsanlar birbirinden çok uzaklaşmış durumda. İnsan ilişkileri neredeyse en aza indirilmiş durumda. Herkes sıkıntılı, çoğu kişi birbirinden bir iyi lafı esirgiyor ve birbirlerini sürekli kırıyor, olur olmadık sebeplerden dolayı birbirine kötü davranabiliyor. Herkes kendi için iyi şeyler isterken insan ilişkilerini düzeltmek adına pek bir şey yapılmadığı gözüküyor.

Özetle, yapmak istediğinizi yapın. Birbirinizden bir iyi lafı esirgemeyin ve bir gün hepimizin öleceğini unutmayalım, ona göre yaşantımızı şekillendirelim. Yapmak istediğiniz hayaliniz ya da hedefiniz varsa ertelemeden yapın. Şunu unutmayalım, hiçbir şey için geç değildir fakat zamanı geçince yani geç olunca zamanında niye bunu yapmadım şeklinde bir ömür boyu vicdan azabı yaşarsınız. Birbirinize "seni seviyorum, iyi ki varsın" laflarını da esirgemeyin. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Quantum9 elden geldiğince ertelenmeden doğrudan yapılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.
Tabii orası öyle, ayrıca bazı kararları alırken kendinize bakın. Başkasının istediği gibi veya o kişinin olmanızı istediği gibi tercihler yapmayın. Sizin için hangisi iyiyse ona odaklı davranın. Genelde bu özellikle meslek seçimin, iş seçiminde çok karşımıza çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı