Yaptığım logo nasıl olmuş?

Eğer olay sinema ise sinemayı anlatacak daha uygun bir font olabilir bence. Font sanki logonun amacı ile uyuşmuyor gibi geldi bana. Tabii ki ilk logoya göre daha güzel bir tasarım var.

Font olarak Geogrotesque deneyebilirsin. Font bu şekilde;

Ekran görüntüsü 2021-01-14 224323.png

Son düzenleme:
Öncelikle rica ederim diğer konuda yaptığım yoruma karşılık teşekkür ettiğin için.

Logoya gelecek olursak: Sen söylemesen play tuşunu A harfi yerine koyamam. O açıdan daha farklı bir teknik ile o play tuşunu kullanmanı beklerdim. Ama logo işinde sade ve şık görünme durumunu çözmüşsün. O açıdan çok güzel duran bir logo. Sinemada genelde siyah ve kırmızı tonları bana hep uyumlu gelmiştir. Bir de bu tonlarda deneyebilirsin. Bu arada bu bir iş mi yoksa kendi kafanda kurduğun kendini geliştirmek için yaptığın bir taslak mı?

Daha önce açtığım konuya bu kadar rağbet gelmesini beklemiyordum.
Ve önceki konuya gelen yorumları dikkate alarak yeni bir logo yaptım ama öncelikle bazı değinmem gereken yerler var.

Öncelikle @377619 hocamın attığı mesaja katılıyorum benim logoyu paylaşmamım sebebi buydu kenidisine teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar nasıl yorumlayacağız biz bu logoyu? Hep güzel dersek beğenmesek bile o zaman arkadaş gelişemez.

İlk olarak @mstrikeout hocamın görüşünü dikkate alarak bazı değişiklere gittim.
çok güzel, ancak daha basit ve minimalist yapılabilir. Mesela ünlü ve başarılı markaların logoları çok sade ve basit.

İkinci olarak @JohnConstantine hocamın mesajını görüp ona göre logoyu tasarladım.
logonun ilham kaynağı nedir? Logoda anlatılmak istenen nedir? Logonun kullanım amacı ve yerleri nelerdir? Bunları açıklar mısınız?
logo'nun hikayesi şu;
Logoda "a" harfi yerine play butonu kullanarak play tuşuna basınca sinema dünyasına giriş yapacağınızı anlatmaya çalıştım (kendimce)

Üçüncü olarak logoda @MESs¹¹ @348606 hocalarımın yorumlarını dikkate alarak logoya gereksiz şeyler koymaktan kaçındım.
güzel olmuş fakat E'deki oka anlam veremedim. Ve "e" harfinden sağa uzanan ok benim hoşuma gitmedi, fazlalık gibi geldi. Tabi bu benim şahsi görüşüm, herkes sevemeycek veya sevecek diye bir şey yok. Ama güzel yine de, eline sağlık.

Ve olumlu yorumları için @Saltopat @EZİC AJANI @oynozan @Eray T @ugureryavuz @Kerembzd19 @(Ry)Zen'siz olmaz. @BerkayZ87 @GraLeiMet @Borsa Sincabı @körbiginar @n0n3nt1ty @kaanko @KralYolu @DGDev @berkaytanik hocalarıma teşekkür ediyorum.
Buraya kadar okuduysanız teşekkür ediyorum ve logo...

Eki Görüntüle 836116

Şimdi gerçek bir logo oldu, tebrikler :)

Öncelikle rica ederim diğer konuda yaptığım yoruma karşılık teşekkür ettiğin için.

Logoya gelecek olursak: Sen söylemesen play tuşunu a harfi yerine koyamam. O açıdan daha farklı bir teknik ile o play tuşunu kullanmanı beklerdim. Ama logo işinde sade ve şık görünme durumunu çözmüşsün. O açıdan çok güzel duran bir logo. Sinemada genelde siyah ve kırmızı tonları bana hep uyumlu gelmiştir. Bir de bu tonlarda deneyebilirsin. Bu arada bu bir iş mi yoksa kendi kafanda kurduğun kendini geliştirmek için yaptığın bir taslak mı?

Bir taslak hocam.

Geri
Yukarı