Yaptığım overclock ile ilgili sorun var mıdır?

erdal33

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım: ASUS Z370P.
İşlemci: i5 9600K.
BIOS'tan Core ratio: 49 olarak ayarladım.
Voltaj değeri: 1.32 girdim.

Yarım saatlik bir test yaptım ve sonucu burada paylaşıyorum sizce normal midir?
Yoksa voltaj yükseltme gibi bir durum söz konusu mudur?
HWMonitor programındaki grafiğe bakarsanız eğer ben voltajı 1.32 yapmama rağmen vıd#1 vıd#2 vıd#3 ve diğer voltaj değerleri 1.44'lere kadar çıktı. Bu durumda benim nasıl bir yol izlemem doğru olur?

İkinci fotoğrafta ise boşta çalışırken hiçbir program açık değil vıd# değerleri 1.44 gösteriyor normal mi?

Dosya Ekleri

• test 1.png
    test 1.png
    593,9 KB · Görüntüleme: 30
  • boşta VID değeri.png
    boşta VID değeri.png
    610,5 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Temel hızı 3.7 GHZ olan CPU'yu 4.9 GHZ'e taşımışsınız. Sizce bu stabil olabilir mi?

Temel hızı 3.7 GHZ olan CPU'yu 4.9 GHZ'e taşımışsınız. Sizce bu stabil olabilir mi?
i5 9600k videolarda sistemlerin denk düştüğü oc lere bakıyorum 5.2 ghz için 1.32V veriyorlar. Ben verince sistem bile açılmıyor. Peki ali hocam bu konuda bana yardımcı olur musunuz ? Stabiliteyi yakalayabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekli. Kaç gündür şu overclock ayarını yapamıyorum. Videolar izliyorum ediyorum ama bir türlü yakalayamadım. Bilginizi paylaşıranız benimle çok sevinirim.

i5 9600k videolarda sistemlerin denk düştüğü oc lere bakıyorum 5.2 ghz için 1.32V veriyorlar. Ben verince sistem bile açılmıyor. Peki ali hocam bu konuda bana yardımcı olur musunuz ? Stabiliteyi yakalayabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekli. Kaç gündür şu overclock ayarını yapamıyorum. Videolar izliyorum ediyorum ama bir türlü yakalayamadım. Bilginizi paylaşıranız benimle çok sevinirim.
Çat diye yükseltmeyin. Adım adım clock hızını artırın. Sistem açılmamaya değil stabil olmamaya başlayınca yükseltmeyi durdurun. Mesela VID değerini referans alabilirsiniz @isimsizkahraman hocamın dediği gibi.

örneğin kaç ile başlamalıyım. hangi voltaj değeri ile başlayıp yükselte yükselte çıkmalıyım

Yeni konular

Geri
Yukarı