Yaptığımız mutfak dolabı nasıl olmuş?

Pistonlu yerde kulplar dikilne vurulmaz ki...

Bu ayak hem diğer ayaklardan daha dayanıklı, daha kullanışlı hem de fotoğrafı açılı çektiğim için değişik duruyor yarın görsel atarım.

Yok çoğu mutfakta bırakıyoruz. Yazlık bölge olduğu için dolaplar rutubet ve nemden etkileniyor.

Aksine asla ucuz malzeme kullanmadım. Kullandığım malzeme 1. sınıf Mdf'dir. Ayak plastik evet ama krom ayağın içinin plastik olduğunu belirtmek isterim. Ve krom ayakların içi genelde dayanıksız olur.

Düz kapaklar dikine olsa el ağrıtmaz pistonlu yer için söylemedim örnek buda bizim yaptığımız.
IMG-20200918-WA0001.jpg

Son düzenleme:
Pistonlu yerde kulplar dikilne vurulmaz ki...

Bu ayak hem diğer ayaklardan daha dayanıklı, daha kullanışlı hem de fotoğrafı açılı çektiğim için değişik duruyor yarın görsel atarım.

Yok çoğu mutfakta bırakıyoruz. Yazlık bölge olduğu için dolaplar rutubet ve nemden etkileniyor.

Aksine asla ucuz malzeme kullanmadım. Kullandığım malzeme 1. sınıf Mdf'dir. Ayak plastik evet ama krom ayağın içinin plastik olduğunu belirtmek isterim. Ve krom ayakların içi genelde dayanıksız olur.

Elinize sağlık hocam.
Hocam kapak türü nedir?(yani mutfak için balon kapak uygun kaçmaz mıydı? Malum yemek pişecek su kaynayacak.)
Hocam bir de bizim pistonlu kapak üstünündeki kapağı sıkıştırmaya başladı.
Kapaklara zarar vermekten korkuyorum. 100 N'luk piston takılı, N'u düşük bir piston taksam iş yapar mı? Ne yapmam lazım?
@Zikkeci @DarKSaGaa
Pistonun açısını değiştirmeyi düşünüyorum ama pistonlu kapak mdf+cam şeklinde camı kırmak istemiyorum.

Elinize sağlık hocam.
Hocam kapak türü nedir?(yani mutfak için balon kapak uygun kaçmaz mıydı? Malum yemek pişecek su kaynayacak.)
Kapaklara zarar vermekten korkuyorum. 100 N'luk piston takılı, N'u düşük bir piston taksam iş yapar mı? Ne yapmam lazım?
@Zikkeci @DarKSaGaa
Pistonun açısını değiştirmeyi düşünüyorum ama pistonlu kapak mdf+cam şeklinde camı kırmak istemiyorum.
Menteşe ayarından asağıya indirin kapağı bizikm kapakları sorduysan mdf'den yapılmış lake kapak.
Elinize sağlık çok güzel olmuş. Mobilyacılıkla alakalı hiçbir bilgim yok ama tamamen iyi niyetle bir şey merak ediyorum. Çok sade ve şık gözüküyor dolaplar fakat ayaklar daha şık olabilir miydi ? Yoksa taşıması için öyle mi olması gerekiyor
Teşekkürler hocan sizinde elinize sağlık.

Elinize sağlık, bulaşık makinesı için hazırlanan bölüm benim dikkatimi çekti, normalde bulaşık makinesını açtığımda her 2 yanından da malzeme koyabiliyorum, buradaki dizaynı incelediğimde bulaşık makinesının kapağını açtığımda öyle bir imkan yok, 1 veya 2 blok yana kaydırılabilir, müşteri isteğine göre tabii.

Tabii müşteri direk illa bu şekilde istediyse o zaman yapacak bir şey yoktur.

Tekrardan elinize sağlık.

Elinize sağlık, bulaşık makinesı için hazırlanan bölüm benim dikkatimi çekti, normalde bulaşık makinesını açtığımda her 2 yanından da malzeme koyabiliyorum, buradaki dizaynı incelediğimde bulaşık makinesının kapağını açtığımda öyle bir imkan yok, 1 veya 2 blok yana kaydırılabilir, müşteri isteğine göre tabii.

Tabii müşteri direk illa bu şekilde istediyse o zaman yapacak bir şey yoktur.

Tekrardan elinize sağlık.
Dediğinizi anlamadım her 2 yanından da derken? Alan olarak soruyorsanız tesisata göre dolabı yaptım.
Elinize sağlık hocam.
@Zikkeci @DarKSaGaa

Ben lake kapak kullanmıyorum. Müşteri istemiyor çünkü. Direkt olarak MDF'nin kendisinden yapıyorum. Bazı lakeler sararma yapabiliyor. Camlı olmama sebebi de yaşadığım bölge şehirden uzak aksi durumda sıkıntı çıkar.

Geri
Yukarı