Yaralar en hızlı nasıl geçer?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Merhabalar. Bende alerji yada egzema var sanirim gerci googledan bakiyorum egzema yaralari garip oluyor benim normal yara tam bilmiyorum ama bacaklarim falan terledigi anda cok kasiniyor kol eklemim de oyle. K9l eklemi mi adi bilmiyorum kolun ici ve ortasi tam dirsegin ust tarafi iste. Buralar terleyince baya kasiniyor gecen masaya surterek kasiyordum baya yara oldu surtundugu icin foto asagida. Kol eklemim kolay iyilesiyor bacakta ise sivrisinek isiriklari gibi yaralar var doktorun verdigi kremler var bu buyuk yaraya 1 2 gundur suruyorum ama faydasini goremedim ekstra yapmam gereken veya hemen gecirebilecek bir krem oneriniz var mi? Cuma denize gidecegim bacaklsrimda falan yara cok, cok utaniyorum yardim edin.

Dosya Ekleri

• 20220803_175242.jpg
    20220803_175242.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 71
Yıllarca benzer sorunlarla uğraştım. Egzama genetik bir problem ve kesin tedavisi yok. Özellikle yaz aylarında terlemeye bağlı olarak kendini gösteriyor, çok fazla krem, merhem kullandım çözümü şöyle buldum:
Terlediğin zaman güzelce yıka, hafif bir şekilde kurula (havluya sürerek değil dokuna dokuna kurula), kolanya dök, nemlendirici sür. O bölgeleri mümkün olduğunca güneşten uzak tut.
Herkes doktor demiş ancak nasrettin hoca doktor anlamaz bana damdan düşeni bulun diyor ;)
Bende küçük yaşlarımda çok doktor gezdim o işler öyle olmuyor.

Yıllarca benzer sorunlarla uğraştım. Egzama genetik bir problem ve kesin tedavisi yok. Özellikle yaz aylarında terlemeye bağlı olarak kendini gösteriyor, çok fazla krem, merhem kullandım çözümü şöyle buldum:
Terlediğin zaman güzelce yıka, hafif bir şekilde kurula (havluya sürerek değil dokuna dokuna kurula), kolanya dök, nemlendirici sür. O bölgeleri mümkün olduğunca güneşten uzak tut.
Herkes doktor demiş ancak nasrettin hoca doktor anlamaz bana damdan düşeni bulun diyor ;)
Bende küçük yaşlarımda çok doktor gezdim o işler öyle olmuyor.
Sağolun hocam brnim bahsettigimde bu iste :) Peki bu yaralari 2 gunde gecirmek imkansiz mi? Deniz de yarali yarali gezmeyeyim

@simdigeldim

Son düzenleme:
Sağ olun hocam benim bahsettigimde bu iste :) Peki bu yaralari 2 gunde gecirmek imkansiz mi? Deniz de yarali yarali gezmeyeyim

Deniz pek mantıklı değil, uzun süre güneşte kalırsa geçmez kolay kolay. İyi bakarsan ve pahalı kremler sürersen 3-4 güne temizleniyor ben sadece 1 kere aldım pahalı kremlerden her eczanede yoktu doktorun yönlendirdiği yere gittim. Şu an durum nedir bilmiyorum pek ilaç kullanmayı seven birisi olmadığım için ama zamanında gerçekten pahalı ve her eczanede olmayan bir ilaçtı adınıda unuttum. Zaten nemlendiricileri biliyorsundur, bepanthol kullanabilirsin ama temiz ve kuru olmasına dikkat et kaşınırsa buz tut işe yarıyor. Geçmiş olsun :)

Deniz pek mantıklı değil, uzun süre güneşte kalırsa geçmez kolay kolay. İyi bakarsan ve pahalı kremler sürersen 3-4 güne temizleniyor ben sadece 1 kere aldım pahalı kremlerden her eczanede yoktu doktorun yönlendirdiği yere gittim. Şu an durum nedir bilmiyorum pek ilaç kullanmayı seven birisi olmadığım için ama zamanında gerçekten pahalı ve her eczanede olmayan bir ilaçtı adınıda unuttum. Zaten nemlendiricileri biliyorsundur, bepanthol kullanabilirsin ama temiz ve kuru olmasına dikkat et kaşınırsa buz tut işe yarıyor. Geçmiş olsun :)
Güneşin pek etkisi olmuyor hocam bana. Size nasıl etki ediyor? Benim tek sıkıntım ter. Artık kaşınınca da avucumun içiyle okşar gibi kaşıyorum yaraları. Bu arada discord adresiniz var mı? Bir sürü sorum var burada mesaj kirliliği olmasın diye istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı