Yaratıcının da kendi kendine oluşmaması gerekmez mi?

Yaratıcı için zaman kavramı yoktur, yaratıcı her zaman vardı ve var olacak. Biz düşük varlıklar olarak onun kudretini anlayamayız.
Her zaman nasıl vardı? Zaman onunla birlikte mi doğdu? Yaratıcı her zaman varsa kaç yaşında peki?

Yaratıcı için zaman kavramı yoktur, yaratıcı her zaman vardı ve var olacak. Biz düşük varlıklar olarak onun kudretini anlayamayız.
Mantıksız. Durduk yere önümüzde bir insanın oluşmasını beklemek kadar saçma. Her zaman vardı ancak bir yerde veya zaman içerisinde oluştu. Nasıl oluştu? Durduk yere mi?

Ben de diyorum ki, evren her zaman vardı ve olacak. Yaratıcı vardı inanıyorsun, ama evren vardı inanmıyorsun. Garip bence.

Yaratıcı evreni big bang ile yarattı, isterse sahip olduğu güç ile yok edebilir. Ancak kendisi evren ve zaman kavramından önce var olan bir varlık. Biz zaman ve yaşam kavramına o kadar bağlıyız ki sonsuzluğun ve başı olmayan bir şeyin nasıl olduğunu bilemiyoruz.

Verdiğin örnekler arasında herhangi bir mantık bağı yok.

Mantıksız. Durduk yere önümüzde bir insanın oluşmasını beklemek kadar saçma. Her zaman vardı ancak bir yerde veya zaman içerisinde oluştu. Nasıl oluştu? Durduk yere mi?
Ben de bunu soruyorum işte.

Gayet var. Anlamak istemiyorsan yapabileceğim bir şey yok.
Herhalde kendi beynini düşünerek o örnekleri verdin çünkü 2000 yıl önceki bir insan eninde sonunda günümüz teknolojilerini anlayabilecek kapasitede.

Kısaca dediğin şey o hep vardı. Aynısını neden evren için de söylemiyorsun? Büyük patlamadan önce ona bakarsan zaman ve mekan kavramları da yoktu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…