Yarın ABB önünde yapılacak olan Mansur Yavaş mitingi iptal edildi

Biraz empati yapın, büyükşehir belediye başkanısınız, ve gayet iyi yönetiyorsunuz. Size Cumhurbaşkanlığı gibi büyük bir rütbenin adaylığı teklif ediliyor ve yapamayacağınızı veya size uygun olmadığını dile getiriyorsunuz. Ona rağmen umudu size bağlıyorlar ve kabul etmeyince hain diyorlar. Sizce bu mantıklı mı? Ben de istiyordum Mansur başkanı, şimdi ne yapalım, hain mi diyelim? Atatürk örneği sürekli veriliyor. Ama Atatürk böyle üstün makamlara uygun olduğunu bildiği için böyle yaptı, o makamları iyi yönetebileceğini düşündüğü için böyle yaptı. Mansur Başkan eğer zorla aday yapılırsa ve istemediği halde CB olursa iyi mi olacak sanki? Kendi istemediği sürece aday olmasın daha iyi.

Ne demişler, ''Zorla iyilik olmaz.''

Neden böyle bir şey yapsın ki? Muhtemelen bir sonraki belediye seçimindede seçilir çünkü Ankara halkı memnun kendisinden. İstifa edip iyi partinin adayı olacağına ve bu riski alıcağına inananlar komikler gerçekten.
Aynen böyle bir şey yaparsa muhtemelen CB seçilemez, seçilemezse rezil olur, makamına da geri dönemez. Bunu isteyenlerde hesap kabiliyeti olduğunu düşünmüyorum.

Ümit Özdağ yarın ABB önünde yapılacak Mansur Yavaş'a aday ol çağrısı yapılacak miting iptal edildi. “Mansur Bey asıl bağlılığının Atatürk'e değil Kılıçdaroğlu'na olduğunu gösterdi. Sizi sevenlere ve destekleyenlere bu ihaneti yapmaya hakkınız yoktu.” dedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Muharrem ince son şans.
O şansı da kaçırırsak gitti canım ülkemiz der dururuz.

Millet ittifakında milleti dinleyen yok. Aylardır aday olma diyen bir millet var, alay edercesine 1 sene adayımız yıpranmasın de sonra fırsat bu fırsat kendini öne sür, Kılıçdaroğlunun AKP'ye çalıştığını anlayamayan varsa, Erken seçime destek verip vermediğine bakın, seçime giremeyen Erdoğanı meclisde erken seçimi desteklerse boşuna burada ülkemi seviyorum ayağı yapmayın. Şuan cumhurbaşkanı olmasının tek şartı erken seçim olmaması, aksi halde AKP seçmeninden oy alamaz.

Özdağın geri adım atmasını doğru buluyorum, istemeyen birisinin kapısına dayanıp, zorla yetki veremezsin. Şuanda Kılıçdaroğlunun temsilcileri Akşenerin kapısına dayandı ikna etmeye uğraşıyorlar.

Böyle bir mitingin kendisi başlı başına saçmalıktı zaten. Başka bir partinin belediye başkanına “aday ol” diye baskı yapıyorsun. Adam istemiyorsa zorla seçemezsin. Seçilse bile ülkeyi yönetemez. Kimsenin kimseyi bir konuda zorlamasını doğru bulmuyorum. Üstelik cumhurbaşkanlığı gibi en tepede ve en kritik bir konuda. Geçiniz lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oturmuş yazıcılar,
Fermanım yazar.
Dört yanım puşt zulası,
Dost yüzlü,
Dost gülücüklü,
Cigaramdan yanar.
Alnım öperler,
Suskun, hayın, çıyansı.
~Ahmed Arif - Ay Karanlık

Bunlar,
Engerekler ve çıyanlardır.
Bunlar,
Aşımıza, ekmeğimize
Göz koyanlardır.
Tanı bunları,
Tanı da büyü.
~Ahmed Arif - Adiloş Bebe'nin Ninnisi

Hey yavrum hey! Bunlar bir de lider olacak. Burada bile taparcasına sevilen adamlara söylenen laflara bakın.

Son düzenleme:
Sıktı artık. Adam aday olmak istemiyor ve bu "hadi ben Cumhurbaşkanı olmak istiyorum, adaylığımı koyayım" deyip kendi karar verebileceği bir şey değil.

Bu kadar diretmek mantıksız.

Geri
Yukarı