Yasa dışı web sitelerine DDoS atmak suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanmam bir şey olacağını canı sıkıldıkça kanal7'nin web sitesine DDoS atan arkadaşım vardı bir şey gelmedi başına bu zamana kadar, fakat saf gibi burada konu açıp kendini belli etmen komiğime gitti 😃.
İnanır mısınız bu konuyu ben açmadım aslında başka konuya mesaj attım ama moderatörler düzeltmek amacıyla konu açmışlar. Benle bi ilgisi yok konu açılmasının.

Bence senin için en iyi olacak şey Udemy'den ders alıp bazı yazılım dillerini öğrendikten sonra web site yapman. Kendi web siteni yaptıktan sonra istediğin gibi DDoS atar nerede yanlışım var diyerek kendini bu alanda geliştirmen. Technopat gibi bir sosyalde konuyu açman seni gülünç duruma düşürür kendini açıklamak zorunda bırakırsın. Şimdiden kolay gelsin umarım başarılı olursun yazılım konusunda.
Zaten kaç kere söyledim bu konuyu ben açmadım aslında başlıktaki mesajı buna benzer bir konuya atmıştım ama moderatörler o mesajla yeni konu açılmasını uygun görmüşler.

İnanır mısınız bu konuyu ben açmadım aslında başka konuya mesaj attım ama moderatörler düzeltmek amacıyla konu açmışlar. Benle bi ilgisi yok konu açılmasının.

Zaten kaç kere söyledim bu konuyu ben açmadım aslında başlıktaki mesajı buna benzer bir konuya atmıştım ama moderatörler o mesajla yeni konu açılmasını uygun görmüşler.
Tamamdır hocam. Bence mesaj göndermeyi kapatın zaten açıklanacak her şeyi açıklamışsınız. Daha fazla üstünüze gelmesinler.

Kardeşim diyelim ping atmadın, GitHub üzerinden rastgele bir tool ile DDoS attın. Hiçbir etkisi olmayacak zaten kendi bilgisayarından yapıyorsan.
1 gigabit hızlarda internete ihtiyacın var küçük bir site vurmak için bile, bu hızı elde etmek için yurt dışına bağlı bir VDS'e ihtiyacın var Almanya gibi. Bir de sanal makineye Kali Linux kurmuşsun. Bir Linux bir Windows olarak gözüküyorsun.
Siteye DDoS atıyorum derken kendi internetine DDoS atmışsın hepsi bu.
Şafak operasyonu geliyor zaten sen kork bence.

Konuyla alakasız mesaj atmışsın.

Kardeşim diyelim ping atmadın, GitHub üzerinden rastgele bir tool ile DDoS attın. Hiçbir etkisi olmayacak zaten kendi bilgisayarından yapıyorsan.
1 gigabit hızlarda internete ihtiyacın var küçük bir site vurmak için bile, bu hızı elde etmek için yurt dışına bağlı bir VDS'e ihtiyacın var Almanya gibi. Bir de sanal makineye Kali Linux kurmuşsun. Bir Linux bir Windows olarak gözüküyorsun.

Haklısınız, ama sitenin bağlantısı 20 saniyeliğine falan kesilince tırsmadım da değil.

Çok teşekkür ederim aklımdaki tüm soruları yanıtladınız. Ayrıca dalga geçmeden düzgün bir üslub kullandığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Hocam tam ben yazacaktım sizin mesajınızı gördüm arkadaşın DDoS ne olduğu hakkında bir fikri var mı acaba DDoS ne olduğunu bilen insan suç mu? Diye sormaz zaten, merak edip profilinden eski mesajlarına girip bakayım dedim arkadaşın 15 yaş altı olduğu ve sorduğu sorulardan kolpa olduğu belli oluyor zaten.

Yalandan konu açarken biraz destekli at örneğin profil mesajlarını başkalarına kapatabilirsin, bu bilgisayar GTA 5 kaldırır mı, ismini bilmediğin epin sitesi tarafından dolandırıldım gibi onlarca konusu olan bir kişiye ne kadar itibar edilir DDoS ne olduğu hakkında en ufak bilgin var mı acaba?
Konuyu ben açmadığım için sıkıntı yok moderatörler açtı.

bu bilgisayar GTA 5 kaldırır mı, ismini bilmediğin epin sitesi tarafından dolandırıldım gibi onlarca konusu olan bir kişiye ne kadar itibar edilir DDoS ne olduğu hakkında en ufak bilgin var mı acaba?
Epin kasa sitesi üzerinden cidden dolandırıldım da bunun yalan olduğu sonucuna neye dayanarak vardın?

Son düzenleme:
Konu şaka amaçlı açılmadıysa konu sahibi siber güvenliğe merak duyup bir şey denemek isteyen birisi gibi görünüyor. Bazı arkadaşlar gerekli cevabı vermiş. Ben de bu sektörde çalışan birisi olarak birkaç açıklama yapabilirim.

- Yapılan bu girişim DDOS değil DOS saldırısıdır. Evet tek bir cihaz üzerinden de ciddi boyutlarda zarara yol açan saldırılar var. Cloudflare Memcache Attack buna örnek verilebilir. Ancak çok güçlü altyapılar üzerinden yapılır bu saldırılar (DDOS etkisi yapar ama temelde yine DOS aslında).

- 20 sn süreyle sisteme erişimin kapanması kısmı ise büyük ihtimalle kendi erişiminiz gittiği içindir. Bu toollar oyuncak değildir. Kendi modeminizin bant genişliği yetmediği için geçici süreyle internet erişimi kesilmiş olabilir. Veya hedef sitenin Waf ürünü varsa, yüksek request gönderen kaynağı geçici engellemiş olabilir.

- DOS / DDOS halen çok tehlikeli bir saldırı türü olmakla birlikte eski basit teknikler pek sıkıntı oluşturmaz.

- Tamamen haklı gerekçelerle bile olsa bir sisteme zarar vermek siber güvenlik ilkesine ve yasalara aykırıdır. Gerçek hayatta kanunlar varken silahla adalet sağlamak gibidir.

- Sağda solda kullanılan veya yayınlanan toollarin çoğunluğu icmp flood gibi eskide kalmış teknikleri kullandığı için işe yaramazlar. Çoğunlukla hedef sistemdeki Waf veya donanımsal firewall tarafından paketler kolayca engellenir sistemi yormaz bile. DNS gibi her zaman açık olan servislerdeki zafiyetler kullanılarak etkili saldırılar yapılabilir. Veya web uygulama zafiyetleri üzerinden DOS saldırıları yapılabilir.

Son düzenleme:
Konu şaka amaçlı açılmadıysa konu sahibi siber güvenliğe merak duyup bir şey denemek isteyen birisi gibi görünüyor. Bazı arkadaşlar gerekli cevabı vermiş. Ben de bu sektörde çalışan birisi olarak birkaç açıklama yapabilirim.

- Yapılan bu girişim DDOS değil DOS saldırısıdır. Evet tek bir cihaz üzerinden de ciddi boyutlarda zarara yol açan saldırılar var. Cloudflare Memcache Attack buna örnek verilebilir. Ancak çok güçlü altyapılar üzerinden yapılır bu saldırılar (DDOS etkisi yapar ama temelde yine DOS aslında).

- 20 sn süreyle sisteme erişimin kapanması kısmı ise büyük ihtimalle kendi erişiminiz gittiği içindir. Bu toollar oyuncak değildir. Kendi modeminizin bant genişliği yetmediği için geçici süreyle internet erişimi kesilmiş olabilir. Veya hedef sitenin Waf ürünü varsa, yüksek request gönderen kaynağı geçici engellemiş olabilir.

- DOS / DDOS halen çok tehlikeli bir saldırı türü olmakla birlikte eski basit teknikler pek sıkıntı oluşturmaz.

- Tamamen haklı gerekçelerle bile olsa bir sisteme zarar vermek siber güvenlik ilkesine ve yasalara aykırıdır. Gerçek hayatta kanunlar varken silahla adalet sağlamak gibidir.

- Sağda solda kullanılan veya yayınlanan toollarin çoğunluğu icmp flood gibi eskide kalmış teknikleri kullandığı için işe yaramazlar. Çoğunlukla hedef sistemdeki Waf veya donanımsal firewall tarafından paketler kolayca engellenir sistemi yormaz bile. DNS gibi her zaman açık olan servislerdeki zafiyetler kullanılarak etkili saldırılar yapılabilir. Veya web uygulama zafiyetleri üzerinden DOS saldırıları yapılabilir.
Hocam ben zaten hacker'im falan demedim Millet boşa büyütüp diğerlerini de galeyana getiriyor.

Ayrıca konuyu kendim açmadım başka konuya bunu mesaj olarak atmıştım ama moderatörler o mesajla konu açılmasını uygun görmüşler.

Haklısınız, ama sitenin bağlantısı 20 saniyeliğine falan kesilince tırsmadım da değil.

Çok teşekkür ederim aklımdaki tüm soruları yanıtladınız. Ayrıca dalga geçmeden düzgün bir üslub kullandığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Konuyu ben açmadığım için sıkıntı yok moderatörler açtı.

Epin kasa sitesi üzerinden cidden dolandırıldım da bunun yalan olduğu sonucuna neye dayanarak vardın?

Sen hala olayı anlayamamışsın ben senin dolandırıldığına inanmadığımı iddia etmedim mesajımda böyle bir ifade de bulunmuyor demek istediğim DDoS atabilecek kadar teknik ve altyapısı ve donanım bilgisi olan birisi nasıl dolandırılıyor?

Hocam ben zaten Hacker'im falan demedim millet boşa büyütüp diğerlerini de galeyana getiriyor.

Ayrıca konuyu kendim açmadım başka konuya bunu mesaj olarak atmıştım ama moderatörler o mesajla konu açılmasını uygun görmüşler.
Kardeşim, moderasyon haklı çünkü alakasız mesaj yazmışsın konuyla ilgili yeni konuya taşımışlar.
Hadi haksız diyelim, konuda milleti alaya almışsın resmen.
Yazdığın mesaja bak "PKK sitesine DDoS attım DDoS senin sitene sekmiş olmasın".
DDoS nasıl sekiyor olum? Seksek oynayarak mı IP'ye gidiyor paketler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı