Yaşadığınız yerde ev kiraları ne durumda?

İzmir de yaşıyorum. Kiralar 450₺ - 1750₺ arası. İzmir gibi şımartan bir şehir için oldukça düşük fiyatlar.

Aynı İzmir’de mi yaşıyoruz? Alsancak, Mavişehir ve diğer merkezlerde 2000₺ altına güzel bir ev bulabilmen imkansız.

3 ay içinde Almanya’ya gideceğim, pek de hayra alamet gözüktüğünü söyleyemem kiraların, özellikle kur seviyesini sayacak olursak.

2000 lira ve üzeri. Karşı apartman yeni yapıldı ve 3800 liraya kiraya verilmiş. Eski evler de 2000 liradan veriliyor. Balkonu dahi olmayan kutu bir eve o kadar para vermek... Saçmalık ötesi. Ben eski zamanları özledim bu bakımdan.

Bartın'da yaşıyorum, daire bizimde olsa burada 3+1 1.000₺ veya 1+1 700₺ gibi fiyatlar olabiliyor şehir içinde 1+1 daireler 700₺ biz ise iki tane 3+1 daireyi 750₺'den kiralıyoruz.

Kiralar oldukça yükseldi. Semt semt değişiyor. Sizin yaşadığınız şehirde ev kiraları ne durumda? Biz Sefaköy'de oturuyoruz, 650 liradan 2500 liraya kadar kiralık evler var.
Hoo, yakınsın sen bana bayağı, dibimdesin hatta. Dediğin doğru, 650 civarlarından başlayıp uçuyor gidiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı