Yasal IMEI atılmış telefonun format sonrası IMEI numarası silinir mi?

Yeni ROM yani sistem atıldığında IMEI gider. Fabrika IMEI'yi NVRAM gibi çiplere saklıyor. Sonradan atılan IMEI ise ROM'da saklanıyor. Yeni sistem kurduğunda ise atılan IMEI gitmiş oluyor.

Telefonda MIUI downloader uygulamasından MIUI global ROM atmıştım daha sonra başka bir nedenden dolayı genpa ya gitti orada IMEI değiştirildi.

Yasal olarak IMEI atılmaz. IMEI kaydedilir. Bu arada eğer kayıt ettirdilerse silinmez. Atıldıysa atılış biçimine bağlı silinedebilir silinmeyedebilir.

IMEI atmakla kaydetmek arasında ki fark nedir? O olayları pek bilmiyorum.

IMEI kaydettirmek: Telefonun IMEI'sini Türkiye'de kullanıma açtırmaktır. Açtırmadan 6 ay kullanılabilir.
IMEI attırmak: Korsan şekilde çalıntı IMEI'leri telefonlara yazılımla atıp çalıştırmaya deniyor. Çalıntı IMEI'yi sorgulattığınızda başka bir telefon modeli çıkar.

IMEI kaydettirmek: Telefonun IMEI'sini Türkiye'de kullanıma açtırmaktır. Açtırmadan 6 ay kullanılabilir.
IMEI attırmak: Korsan şekilde çalıntı IMEI'leri telefonlara yazılımla atıp çalıştırmaya deniyor. Çalıntı IMEI'yi sorgulattığınızda başka bir telefon modeli çıkar.

Hocam az önce başka IMEI atılmış cihaz sıfırlayınca IMEI gider mi diye bir konuya baktım IMEI gider diyen herkesin yorumu raporlanmış.

Arkadaş o zaman başlığı yanlış yazmış. Bu arada IMEI kaydedince yurtdışından gelen telefonun vergileri kesiliyor mu?

O zaman IMEI kaydettirilmiş çünkü sorgulatılınca aynı telefon çıktı.

Hocam az önce başka IMEI atılmış cihaz sıfırlayınca IMEI gider mi diye bir konuya baktım IMEI gider diyen herkesin yorumu raporlanmış.

IMEI eğer düzgün atılmışsa silinmez ama basit hızlıca atılmışsa silinir.

Arkadaş o zaman başlığı yanlış yazmış. Bu arada IMEI kaydedince yurt dışından gelen telefonun vergileri kesiliyor mu?

IMEI kaydettirmek 2000 TL şu anda. Vergisi olarak sayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı