Yaşam şartları iyi olan ülkeler nelerdir?

kadir144

Centipat
Daha fazla  
Üniversiteyi Türkiye'den ayrılıp başka bir ülke de okumak hayalim fakat hangi ülkede yaşayacağımı bilmiyorum. İngilizceyi konuşabileceğim, Türkiye'den gitmesi kolay bir ülke, havası sıcak olmayan (soğuk hava seviyorum.) bir ülke arıyorum. Araştırdığım ve aklıma yatan 2 ülke var: Rusya, Danimarka. Sizin de önerebileceğiniz bir ülke var mı? Neden?
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Pahalı olmazsa da iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rusya'ya şu an deli gibi ambargo uyguluyorlar.
İsviçre veya Finlandiya olabilir refah seviyesi açısından öte yandan Polonya'ya gitmiştim ben son derece sıcak insanlar var yabancılık çekmek istemiyorsanız değerlendirilebilir.

Kanada soğuk ve yaşam şartları iyi bir ülke. Aynı zamanda İngilizce konuşuluyor. Sen Rusya ve Danimarka yazmışsın fakat bu iki ülkede de İngilizce konuşulmuyor. Ayrıca yaşam kalitesi bakımından Rusya çokta iyi değil. İngilizce şart değil ise Norveç, Finlandiya, İsveç gibi ülkelerde yaşam kalitesi bakımından çok iyidir ve soğuk ülkelerdir.

Kanada soğuk ve yaşam şartları iyi bir ülke. Aynı zamanda İngilizce konuşuluyor. Sen Rusya ve Danimarka yazmışsın fakat bu iki ülkede de İngilizce konuşulmuyor. Ayrıca yaşam kalitesi bakımından Rusya çok da iyi değil. İngilizce şart değil ise Norveç, Finlandiya, İsveç gibi ülkelerde yaşam kalitesi bakımından çok iyidir ve soğuk ülkelerdir.

Hocam konuya biraz geç mi kaldınız kaç ay geçti üzerinden bu arada şu an tekrardan sorsan Polonya'dan devam derim iyi günler dilerim.

İrlanda, Amerika, Kanada, İngiltere ve Avustralya. Bunlardan öğrenci olarak en kolay gidebileceklerin Avustralya ve Kanada.

Yeni konular

Geri
Yukarı