Yaşama hevesim kalmadı

Bu hayatta vazgeçenler her zaman kaybetti. Vazgeçmeyenler kazandı.

Sadece bir kere geldiğin dünyada umutsuzluğa kapılmak yerine harekete geçmeni öneririm. Sadece bir kere sahip olduğun bir şansı iyi değerlendirmek de kötü değerlendirmek de senin elinde.

Sosyalleşmeyi dene, kendine yeni hobiler bul, arkadaşlarınla eğlenceli vakitler geçir. Hayattan tat almak istediğin zaman yapabileceğin çok şey var. İçinde bulunduğun durum ne olursa olsun her zaman bir ümit var. Cidden bunu klişe olsun diye konuşmuyorum. Ne zorluklar atlatıp hayata tutunanlar gördüm, senin de bunlardan birisi olmaman için hiçbir sebep yok. Sadece inan ve vazgeçme.

Cidden buna ihtiyacım vardı hocam. Elinize sağlık. ☺️

Maalesef herkes bir şey söylüyor fakat benim gördüğüm her insan ömrünün belirli kısımlarında bu bahsettiğiniz duygulara ister istemez kapılıyor kimisi sizin yaşlarınızda kapılıyor bende sizin yaşınızda kapılmıştım bu duygulara hem de çok fena.. İşte kimisi de evlendikten sonra veya çocuk sahibi olduktan sonra. Bu yaşlarda yaşamak her zaman daha iyi erken olgunlaşmanızı sağlar bu beğenmediğiniz duygular. Tamam belki hayata karşı bir pencereniz yok fakat içinizdeki boşluğu herhangi bir şeyin hayalini kurarak, bir şey üzerinde sürekli çalışarak doldurabilirsiniz şahsen ben öyle kurtuldum. Bunun ders falan olmasına gerek yok, yukarıdaki arkadaş gibi spor salonuna yazılıp kendinizle ilgili sürekli hayaller kurun şu anda sizi iplemeyen önemsemeyen insanları siz hayal ettiğiniz şeyi elde ettikten sonra size taparken düşünün görgüsüzülük iyi bir duygu değildir, artislik veya işte adı neyse hava atmak iyi değildir fakat insanı öyle bir hırslandırır ki hayatını değiştirir.

Yardımcı olacak bir şey söylemeyeceksen ve boşuna kelime israfı dökeceksen başka bir yerde yapabilirsin. Yaşamadığın şeyleri başka insanlar yaşıyor ve bunun bir çözüme ulaşması için her şeye başvurabiliyor. Bir de bu yandan düşün tamam mı?
Konudan bagimsiz ama olsun, profil fotografinizda ki kisi Neil Patrick Harris mi?

Çok düşünüyorsun büyük ihtimalle. Öncelikle olumsuz şeylerden uzaklaşmaya çalış. Hayatındaki seni mutsuz eden şeyleri değiştir okumak istemiyorsan para kazanman gerekiyor ise özel sektörde yükselebileceğin işlere bak kendini geliştir ama sonunda seni hiçbir şeyin mutlu edemeyeceğini düşünüyorsan yapacak bir şey yok burada intihar et dememizi mi bekliyorsun anlamadım? Seni mutlu eden şeylere yönelip yine de çalışman gerekiyor şimdi ki z kuşağı gibi çalışmayıp bir şey bekliyorsan Türkiye de yok öyle bir şey şansına küs.

@die hocam, bizim kuşağın pek umudu yok bir şeylerden.
Sevgisizlik, at koşturur gibi yaşamak, hızlı tüketim bilmem daha birçok sorun kuşağımızı depresif bir yapı ile karşı karşıya bırakıyor.

Hadi benim amacım belli. "İlk önce kendime bakayım, gerisi benim derdim değil." diyorum.
Boş vaktimde para kazanarak ilk defa kendi başıma tatil kaçamağı yapayım cart curt diyebiliyorum ancak sorunlarımızı gerçeklik gözünden bakınca ev, araba alabileceğimizin veya para kazanınca geçinebileceğinizin garantisi yok.

Herhalde torunlarımızdan okkalı küfürler yiyen bir nesil de biz olacağız. 😂
Yalan olmasın ben zamanı gelince çalışıyorum, bu sene ise daha da yoğun ve zor bir iş kle meşgul olacağım muhtemelen, çevremdeki yaşıtlarımda boş oturmuyor ancak görmediğim için "armut düş ağaçtan ağzıma" diyen Z kuşağı nereden fırtladı bilmiyorum. 😂

Geçer demek isterdim, ben de senin gibiydim; sınav stresi ve aile baskısı çok fazlaydı. Durmadan çalıştım, emek verdim akabinde üniversite sınavında derece yaptım, Bilkent gibi her açıdan iyi bir üniversitede okudum vs. Maddi durumum da iyi. Yaş 26 oldu ama hala ruh halim değişmedi. Hep depresif moddayım. Ne bir hayalim var ne hayattan bir beklentim.

Belki senin için geç değildir, bir doktora görün. Bu arada okuma veya dandik bir yer oku diyenleri de görmezden gel. Elinden geldiğince çok çalış. İyi bir üniversite - bölüm ikilisi iyi bir kariyeri de beraberinde getirir bu da yüksek sosyoekonomik statü sağlar. Depresif, görece asosyal da olsam en azından istediğim şeylere ekonomik özgürlüğüm ile ulaşabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı