Yaşamak için hangi ülkeyi tercih ederdiniz?

Güney Kore'ye, Brezilya'ya, Kolobiya'ya sepmatim var. Eh tabii komşu olmayan uzak ülkeler genelde sempatik gelir. Yunanistan da sempatik geliyor aslında ama malum sebepler var. Barış içinde efendi efendi yaşansa, silah stoklayıp durmasalar bize karşı Ege adalarında yaşamak isterdim.

Ben Avrupa kıtasına hiç sempati duymuyorum açıkçası kuzey Amerika bana daha güzel geliyor.
Ama Avrupa da da sevdiğim ülkeler var Norveç, İsviçre gibi ama tabii gitmek daha zor ve fazla bilgim yok o ülkeler hakkında.
ABD'yi de tercih etmezdim muhtemelen havası gerçekten hiç temiz değil ben havası temiz ve sakin bir ülkeyi tercih ederim ABD hiçbir tercihime uymuyor.
Kanada tam benlik havası temiz ekonomisi iyi araba ve ev kiraları uygun. İnsanları da gayet anlayışlı diye duyuyorum sürekli orayı tercih ederdim ve bu aralar Kanada'ya çok göç var doğum oranı az olduğu için çok göç alıyor. Tabii sicilin kötüyse Kanada'ya giremezsin. Bu konuda ciddi kuralları var

Eğitim için falan, yoksa ben de pek sevmem.

Eğitim için istiyorsan bence İsviçre, Norveç, Kanada, İngiltere ve Avustralya çok daha iyi bir tercih ama tabii ki Amerika'nın okulları da çok iyi dünyanın en iyi okulları bu dediğim ülkelerde.
Ben olsam hiç düşünmeden Kanada da eğitimimi tamamlardım eğitimden sonra ne olacağı belli değil belki ülkeyi beğenir ve orada yaşamak istersin.
Kanada'yı ABD'ye çok benzetiyorlar ama hiçbir benzeyen yönü yok diyebilirim. Sadece müttefik devletler ve ikisi de kuzey Amerika kıtasında.
Çok araştırdığım için biliyorum.
Diğer bahsettiğim ülkeleri de çok araştırdım Norveç gerçekten çok güzel. Avustralya da çok suç oranı yüksek çok fazla iklimi olduğu içinde çok fazla zehirli hayvan türleri var sağlık sistemi de kötü bir hayvan ısırığı için günlerce bekleyebiliyorsun sırayı. Bundan dolayı ben oraya gitmekten korkardım. O yüzden tercih etmem muhtemelen. Ekonomik açıdan da pek iyi sayılmaz ve ev kiraları orada uçmuş durumda aynı Almanya gibi.
Kanada ve Amerika bu yönden çok iyiler ev kiraları ve ev satın almak gayet kolay ve uygun fiyatlı. Alım gücü yüksek olduğu için de ekonomileri çok iyi benzinden tut ta yiyeceğe içeceğe kıyafete her şey uygun fiyatlı hemen hemen.

Eğitim için istiyorsan bence İsviçre, Norveç, Kanada, İngiltere ve Avustralya çok daha iyi bir tercih ama tabii ki Amerika'nın okulları da çok iyi dünyanın en iyi okulları bu dediğim ülkelerde.
Ben olsam hiç düşünmeden Kanada da eğitimimi tamamlardım eğitimden sonra ne olacağı belli değil belki ülkeyi beğenir ve orada yaşamak istersin.
Kanada'yı ABD'ye çok benzetiyorlar ama hiçbir benzeyen yönü yok diyebilirim. Sadece müttefik devletler ve ikisi de kuzey Amerika kıtasında.
Diğer bahsettiğim ülkeleri de çok araştırdım Norveç gerçekten çok güzel. Avustralya da çok suç oranı yüksek çok fazla iklimi olduğu içinde çok fazla zehirli hayvan türleri var bundan dolayı ben oraya gitmekten korkardım. O yüzden tercih etmem muhtemelen. Ekonomik açıdan da pek iyi sayılmaz Avustralya ev kiraları orada uçmuş durumda aynı Almanya gibi.
Kanada ve Amerika bu yönden çok iyiler ev kiraları ve ev satın almak gayet uygun.
Bkz. "Manavdan karpuz şeçmek.".

Ben Avrupa kıtasına hiç sempati duymuyorum açıkçası kuzey Amerika bana daha güzel geliyor.
Ama Avrupa da da sevdiğim ülkeler var Norveç, İsviçre gibi ama tabii gitmek daha zor ve fazla bilgim yok o ülkeler hakkında.
ABD'yi de tercih etmezdim muhtemelen havası gerçekten hiç temiz değil ben havası temiz ve sakin bir ülkeyi tercih ederim ABD hiçbir tercihime uymuyor.
Kanada tam benlik havası temiz ekonomisi iyi araba ve ev kiraları uygun. İnsanları da gayet anlayışlı diye duyuyorum sürekli orayı tercih ederdim ve bu aralar Kanada'ya çok göç var doğum oranı az olduğu için çok göç alıyor. Tabii sicilin kötüyse Kanada'ya giremezsin. Bu konuda ciddi kuralları var
Kuzey ülkeleri seviliyor genelde. Kanada, Norveç gibi. İsviçre de yüksek sonuçta, soğuk iklim olabilir, İsviçre'yi de kuzey sayalım. İnsanlar siyasetten bıkmışlar, geleceklerinin belirsiz olmasından bıkmışlar. Sadece para değil bence bu ülkeleri istememizin sebebi. Sokağa çıkınca güvende hissetmek istiyoruz, temiz bir çevre istiyoruz.

Diğer bahsettiğim ülkeleri de çok araştırdım Norveç gerçekten çok güzel. Avustralya da çok suç oranı yüksek çok fazla iklimi olduğu içinde çok fazla zehirli hayvan türleri var sağlık sistemi de kötü bir hayvan ısırığı için günlerce bekleyebiliyorsun sırayı. Bundan dolayı ben oraya gitmekten korkardım. O yüzden tercih etmem muhtemelen. Ekonomik açıdan da pek iyi sayılmaz ve ev kiraları orada uçmuş durumda aynı Almanya gibi.
Kanada ve Amerika bu yönden çok iyiler ev kiraları ve ev satın almak gayet kolay ve uygun fiyatlı.
Dersim vardı yazamadım, kusura bakma. Virginia Tech diye bir okul var ABD'de benim hedefim o okul o yüzden ABD'yi istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı