Yaşamak için hangi ülkeyi tercih ederdiniz?

Almanya olabilir. Ama oraya da bir kızgınlığım var. Adolf hitler yüzünden. Ama ferah içinde yaşamak istesem ya ABD'ya da Almanya'ya giderim.

Türkiye'de herkes ABD'ya da Almanya diyor çoğu zaman insanlar başka ülke bilmedikleri için buraları diyorlar. Ben olsam ikisini de tercih etmezdim direkt Kanada'ya giderim. Bana göre en az sıkıntısını gördüğüm ülke orası. En tarafsız, insan haklarına, doğaya, hayvanlara önem veren bir ülke.
Ama hayvan deneyleri maalesef yasaklanamamış çalışılmış ama senato yüzünden es geçilmiş. O senato ya ne kadar sövdüğümü bilemezsin.
Onun dışında evet bende Almanya'yı adolf hitler ve naziler yüzünden hiç sevmiyorum ve ön yargılıyım biraz da. Onun dışında da sıradan bir ülke benim için. Ama Kanada ile kıyaslamam yani orayı. Sadece sağlık sektörü Kanada'dan iyi.

Türkiye'de herkes ABD'ya da Almanya diyor çoğu zaman insanlar başka ülke bilmedikleri için buraları diyorlar. Ben olsam ikisini de tercih etmezdim direkt Kanada'ya giderim. Bana göre en az sıkıntısını gördüğüm ülke orası. En tarafsız, insan haklarına, doğaya, hayvanlara önem veren bir ülke.
Ama hayvan deneyleri maalesef yasaklanamamış çalışılmış ama senato yüzünden es geçilmiş. O senato ya ne kadar sövdüğümü bilemezsin.
Onun dışında evet bende Almanya'yı adolf hitler ve naziler yüzünden hiç sevmiyorum ve ön yargılıyım biraz da. Onun dışında da sıradan bir ülke benim için. Ama Kanada ile kıyaslamam yani orayı. Sadece sağlık sektörü Kanada'dan iyi.

Ben de tam bilemiyorum. Ama adolf hitler yüzünden çok nefret ediyorum. Bir yandan da ekonomisi buraya göre iyi olduğu için beğeniyorum. Belki gelecekte daha iyi bir ülke bulursam orayı da değerlendirebilirim.

Amerika'nin sakin ve dogayla icice olan bir yerini tercih ederdim.

Amerika da öyle bir yer bulmak çok zor.
Öyle bir yer istiyorsan iskandinav ülkelerini ya da Kanada'yı seç.
Ki Amerika da öyle bir yer buldun diyelim doğa ile iç içe olsa bile Amerika da 93 nükleer santral var ve aşırı derecede pis bir havası var yani yaşanmaz orada.

Kararımı İsviçre yönünde değiştirdim. Adamların başkanı bile yok. Gerçekten çok garip. Adamların başkanı olmamasına rağmen idare edebiliyorlar.

Portekiz, İspanya, Fransa, Monako, İsviçre, Belçika, Andorra, Hollanda, Almanya, İtalya, Vatikan, San Marino, Lihtenştayn gibi bir ülke vardı o, Polonya, Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, İngiltere, İskoçya, Galler, İrlanda, Kuzey İrlanda, İzlanda, Avusturya, Avusturalya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Japonya, Yeni Zelanda, Slovenya, Macaristan, Slovakya, Çekya, Bosna Hersek, Romanya, Hırvatistan, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı