Yaşamak için hangi ülkeyi tercih ederdiniz?

İsveç'e gitmeyi isterdim, Türk'lere karşı siyasi tutumlarından gram haz etmesem de Ankara gibi gri ve kasvetli havası, sessiz sakin yaşantısı ve Volvo cenneti olması sebebi ile.

İsveç'e gitmeyi isterdim, Türk'lere karşı siyasi tutumlarından gram haz etmesem de Ankara gibi gri ve kasvetli havası, sessiz sakin yaşantısı ve Volvo cenneti olması sebebi ile.

İsveç'i mülteci ülkesi olarak biliyorum son zamanlarda suç oranları da çok artımış durumda yakında Orta Doğu da bir ülkede yaşamakla aynı ayarda olacak bir ülke. Umarım yanlış biliyorumdur ama güncel olaylar bu şekilde.

İsveç'i mülteci ülkesi olarak biliyorum son zamanlarda suç oranları da çok artımış durumda yakında Orta Doğu da bir ülkede yaşamakla aynı ayarda olacak bir ülke. Umarım yanlış biliyorumdur ama güncel olaylar bu şekilde.
Bir an Türkiye ile karıştırdın sandım çünkü o bahsettiğin şeyler tam olarak bizde oluyor. Senin bahsettiğin olaylar bayağı önceden oldu diye biliyorum, ta 2015 kadar önce. 150 bin civarı sanırsam mülteci almışlardı zamanında ama tabi illallah edinmişti bir süre sonra.

Şu an bir numaralı mülteci ülkesi herhalde bizim ülkemiz.

Bir an Türkiye ile karıştırdın sandım çünkü o bahsettiğin şeyler tam olarak bizde oluyor. Senin bahsettiğin olaylar bayağı önceden oldu diye biliyorum, ta 2015 kadar önce. 150 bin civarı sanırsam mülteci almışlardı zamanında ama tabi illallah edinmişti bir süre sonra.

Şu an bir numaralı mülteci ülkesi herhalde bizim ülkemiz.
Peki mültecileri geri mi gönderdi nasıl başa çıktı bildiğim kadarıyla oralarda mülteci almak kolay ama kafasına göre hadi git diyemiyorsun. Hâlâ daha ciddi anlamda mülteci ve güvenlik sorununu olduğunu düşünüyorum aksini idaa eden kaynak varsa paylaşırmısınız

İsveç'i mülteci ülkesi olarak biliyorum son zamanlarda suç oranları da çok artımış durumda yakında orta doğu da bir ülkede yaşamakla aynı ayarda olacak bir ülke. Umarım yanlış biliyorumdur ama güncel olaylar bu şekilde.

Hocam 6 ay önce 1 İsveç Kron'u 1 Türk lirası idi ve asgari ücret 18500 Kron civarında. Muhtelemen oradaki mültecilerin refah düzeyi bile bizim buradakinden daha iyi durumdadır. Zaten kendi ülkemizde yabancıyız, burası daha sorunlu.

Peki mültecileri geri mi gönderdi nasıl başa çıktı bildiğim kadarıyla oralarda mülteci almak kolay ama kafasına göre hadi git diyemiyorsun. Hâlâ daha ciddi anlamda mülteci ve güvenlik sorununu olduğunu düşünüyorum aksini idaa eden kaynak varsa paylaşırmısınız

Genel olarak 2015'ten sonra patlayınca zaten 2016'da kabülleri bayağı azaltıp hali hazırda kabul edilenleri de geçici izne döndürmüşler. Tamamını değildir herhalde ama tam numaraları ben de bilmiyorum, o kadar detaylı bakmadım.

Yazının tamamını okursan zaten genel olarak güncel durumu anlarsın.

Dediğim gibi, Türkiye kadar kötü olan yer yok. Adamlar 165 bin mülteci almış patlamış, biz 200.000 Suriyeliye vatandaşlık vermişiz. Vatandaşlık verilmeyenleri düşün, Suriye dışındakileri düşün, bir de üstüne kayıtsızları düşün...

Geri
Yukarı