Yaşamak için hangi ülkeyi tercih ederdiniz?

Japonyada doktorluk yapan bir tanıdığım var. Tokyoda yaşıyor ve oradaki şartlardan pek memnun değil.
Muhtemelen Nepal veya Bhutanda yaşamak isterdim.

İsveç'te mülteci sorunu var mı diye sorduğumu hatırlamıyorum, İsveç'te mülteci olduğunu neden gözümüzün içine zorla sokmaya çalıştığınızı ya da buradaki mülteci sorununu göz ardı etmenizi de anlamıyorum. İstatistiksel olarak mültecilerin en çok suç işlediği ülkenin neresi olduğu belli aslında. İsveç'te uzun vadeli yaşayan tanıdıklarım var istatistiksel olarak sizin için yeterli olurlar ise iletişime geçireyim. Bu adamlar bilmiyor mu İsveç'in bu kadar kötü bir yer olduğunu da istatiksel olarak geri dönmek için çaba göstermiyorlar, yoksa kurulu düzenleri falan mı var? Bir ülke nüfusunun yarısı bile mülteci olabilir ancak bu mültecileri bir uyum sürecine sokarsın, adam mültecidir ama ülkenin diline, geleneklerine bağlı hale gelir ve mülteci olduğu ülkenin ekonomik menfaatlerine katkıda bulunur. Şahsen 80 milyonluk nüfusta gezen 6 milyon mülteciye karşılık 4 kişiden 1'inin uyum süreci geçirmiş mülteci olmasını tercih ederim. Hocam sen şu dolaptan klima yapmayı düşünen arkadaştın değil mi, kusura bakma benim hatam. Sana iyi sosyaller.
Bende İsveç refah ülkesi herkes huzurlu olarak düşünüyordum biraz araştırmaya başlayınca söylediğim bilgileri gördüm ilk başta inanmamıştım ama doğruymuş üstüne şöyle bir video görünce
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir ülkede bunlar nasıl oluyor dedim çoğu kişi benim ilk düşündüğüm gibi düşündüğü için bildiklerimi paylaşmak istedim

Genel olarak 2015'ten sonra patlayınca zaten 2016'da kabülleri bayağı azaltıp hali hazırda kabul edilenleri de geçici izne döndürmüşler. Tamamını değildir herhalde ama tam numaraları ben de bilmiyorum, o kadar detaylı bakmadım.

Yazının tamamını okursan zaten genel olarak güncel durumu anlarsın.

Dediğim gibi, Türkiye kadar kötü olan yer yok. Adamlar 165 bin mülteci almış patlamış, biz 200.000 Suriyeliye vatandaşlık vermişiz. Vatandaşlık verilmeyenleri düşün, Suriye dışındakileri düşün, bir de üstüne kayıtsızları düşün...

İsveç Ulusal Suç Önleme Konseyi'ne göre, son 20 yılda İsveç, Avrupa'daki en düşük silahlı şiddet düzeylerinden birine sahipken, İtalya veya Doğu Avrupa'dan daha kötü durumda. Raporda, "İsveç'te silahlı cinayetlerdeki artış, sosyal olarak dezavantajlı bölgelerdeki suç çevreleriyle yakından bağlantılı" dedi. Üyeleri çoğu Somali, Eritre, Fas ve Kuzey Afrika'nın başka yerlerinden gelen ikinci nesil göçmenlerden oluşan çeteler, uyuşturucu kaçakçılığı ve patlayıcı kullanımı konusunda uzmanlaşmıştır. Suç İsveç'te bir numaralı sorun haline geldi.

Gittikleri her yeri mahveden mülteciler.

Medine, Suudi Arabistan'da yaşamak isterdim.
Tamam kardeşim, en müslüman sensin. Oğlum, ekstra sevap yazın arkadaşa.

Geri
Yukarı