Yaşamak ya da Yaşayamamak

Digerlerini rahatsiz etmeden istedigini diledigince yasamak olabilir. Ailelerimiz kendilerini 50 yasina kadar curutecek veya curutmus olabilir fakat bence bu nesilin boyle planlari oldugunu hic sanmiyorum.

Bana çok saçma geliyor böyle şeyler, emek vermeden bir şeylere sahip olmak bana göre sıkıcı ve anlamsız.
Kişiye göre değişir, ben öyle bir hayatım olsun isterdim açıkçası, fiyatına bakmadan ürün alabilmek gibi düşün.
Sıkıntılar yaşayacaksın onları çözmekle uğraşacaksın hayatı böyle zevkli olur.
Sıkıntılar yaşıyorum ve çözemiyorum, bayağı da zevksiz.

Kişiye göre değişir, ben öyle bir hayatım olsun isterdim açıkçası, fiyatına bakmadan ürün alabilmek gibi düşün.
İşte o zaman zevki kalmıyor. Sen oyunlarda hile açınca zevk alıyor musun? Bana göre herkes için bu tarz şeyler aynı ama bazıları psikilojik durumundan dolayı bunun farkına varmıyor bence belli bir şeye ulaştıklarında bunun farkına varırlar. Senin bu hayatta tutan şey hayatta kalmaya çalışmak, sen farkında değilsin belki ama böyle.
İskandinav ülkelerinde neden intihar oranı yüksek biliyor musun çünkü ülke sıkıcı para derdi yok, refah yüksek, kimse kimseye karışmıyor hal böyle olunca bunalıyorlar.
Aslında sandığın gibi iyi bir şey değil şuan yaşadığın psikolojik durumlar geçici şeyler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı