Yaşantınızdan memnun musunuz?

Ben memnun değilim çünkü şükretmeyi reddeden biriyim. Şükür diyenin ağzına vurasım geliyor. Daha fazlası olabilecekken şükretmek aptallıktan başka bir şey değil. Kendi kendimize sınır koyup, kendimizi daha fazlasının olmayacağına dair manipüle ediyoruz.

Tam da bu yüzden "fakire şükretmeyi öğreteceksin ki zenginin düzeni bozulmasın." sözünü canlı canlı yaşıyoruz.

Tıpatıp aynı fikirdeyim sizinle, çok mutlu oldum. Benim gibi birisini düşünen birisini bulmak beni çok memnun etti.

Yemek yemeye ve banyo yapmaya üşeniyorum. Odaklanma sürem stabil değil ve az. Bilgisayar programcılığı okuyacağım bu sene. Programcılıkla aram iyi yani lisede kendimi yetiştirdim. Ama beni en çok motive etmiş olan Yapay Genel Zeka hayalime karşı içime uzun süreli bir umutsuzluk düştüğü için toparlanmak zor oluyor. Öyle arada arama motoruna "neural network types" ve "artificial general intelligence" vb. şeyler yazarak aratıyorum belki yeni umut verici bir haber veya ilham alırım diye. Haliyle bu dönemlerde memnun değilim.

Geri
Yukarı