Yasuo geç oyunda çok güçsüz

Reayze45

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 580 8GB Ryzen 5 1600 AF Corsair 16GB RAM 2X8 2133mhz. Asus B450M-K
Mid oyuncusuyum Yasuo'yu otp gibi oynuyorum ve sonuçlarıma bakarsak LoL TR sonuçlarına göre gayet güzel.

1654332474685.png

1654332460737.png

Ama nedense oyun uzarsa hep dayak yiyorum tek yiyorum 1V1 atılınca alıyorum fakat takım savaşında yok olup gidiyorum
Rün ölümcül tempo ve Build gördüğünüz şekilde.

Eskiden yenilmez giriyordum sonradan ölümcül tempoya geçtim önerilerinizi bekliyorum.

Yasuo erken oyun da zaten pasif oynaman gereken bir hero, Çoğu bildiğimiz TR Yasuoları erken oyun da çok agresif oynayarak Feedliyorlar, Karşı takımın ormancısı Gank gelince otomatik olarak bizim ormancıya sataşıyorlar. :D

Yasuo erken oyun da zaten pasif oynaman gereken bir hero, Çoğu bildiğimiz TR Yasuoları erken oyun da çok agresif oynayarak Feedliyorlar, Karşı takımın ormancısı Gank gelince otomatik olarak bizim ormancıya sataşıyorlar. :D
Yok tam tersi erken oyunda geleni geçeni dövüyorum sonra late gamede dayak yiyorum.

Yasuo geç oyunda eğer iyi güzel bir takım kombinasyonu yaparsanız oyunun en güçlü karakterlerinden.

O halde Late oyunda nasıl oynayacağınızı, takım savaşlarında ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorsunuz. Yasuo bana göre late game'in en iyilerinden. Eğer takımda kombo yapabileceğim birisi de varsa geçmiş olsun.

Tamamen item dizilişinden kaybediyorsunuz.
Full hasara odaklı itemlerle oynamak yerine karşı takımdaki şampiyonlara göre itemler çıkmanız gerekiyor. Örneğin; karşıda suikastçiler kasmışsa ölümün dansı şart ya da ADC kasmışsa haşmetli Hydra, çivili zırh, sterak gibi itemler de şart ya da kalkanyay üzerine kanasusamış almak yerine ölümün dansı alırsanız hem can yenilemesi hem de aldığınız hasarı geciktirme kazanacaksınız.

Biraz troll gibi gelecek ama, ben dövüşçü Yasuo'yu daha iyi buluyorum. Kaniçen + Sterak + Ebedi + Kanasusamış + Ölümün Dansı + Ayakkabı çok tatlı oluyor.

Ama bence.

Geri
Yukarı