Yatay geçiş belgeleri güncel olmalı mı?

SuohMikoto

Hectopat
Geçen sene üniversitem yatay geçiş belgelerini gönderdi ancak geçiş yapamamıştım. Bu sene ise tekrar istediğimde (belgelerin tarih açısından sorun olmaması için) üniversite yatay geçiş belgelerini ayın 10'una kadar gönderebildiği için reddetti yani göndermiyor tekrardan. Vakıf bu arada üniversitem. Para da vermiştim ek olarak. Sorum şu: Bazı belgelerde tarih var bazılarında yok, yatay geçiş esnasında sorun yaratır mı? Hiç geçiş yapmış olan var mı?

Hangi belgeler tam olarak? Not dökümü belgesi falan varsa güncel olması gerekiyor. Elden almayı deneyebilirsin.

Öğrenim belgesi, not döküm belgesi tarih yazmıyor oradan yırtıyorum. Mesela disiplin cezası olmadığına dair belgesi ile yatay geçiş yapmamıştır belgesi aynı tek sayfa halinde ama maalesef 2022 tarihli belge. Umarım kayıt zamanı bazı üniler e-kayıt zamanı illa güncel olsun demez.

Yatay geçişte transkript istemiyorlar mı? Güncel olması lazım.

Online başvuru da istemediler 3 tane üniversiteye başvurdum. Esas kayıtta isterler mi bilmiyorum.

Öğrenim belgesi, not döküm belgesi tarih yazmıyor oradan yırtıyorum. Mesela disiplin cezası olmadığına dair belgesi ile yatay geçiş yapmamıştır belgesi aynı tek sayfa halinde ama maalesef 2022 tarihli belge. Umarım kayıt zamanı bazı üniler e-kayıt zamanı illa güncel olsun demez.

Güncel olması isteniyor maalesef. 1 yıl değil 1 ay bile olsa güncel olmasını istiyorlar. Okuluna baskı yapman lazım ve normalde belgeleri de yollamaları gerekiyor.

Güncel olması isteniyor maalesef. 1 yıl değil 1 ay bile olsa güncel olmasını istiyorlar. Okuluna baskı yapman lazım ve normalde belgeleri de yollamaları gerekiyor.

Dediğim gibi bazıları tarihsiz olduğu için yırtıyorum. E-kayıt veya asıl kayıt zamanı artık umarım tarihli belgeleri istemezler. Vakıf üniversitesin de olduğum için zorlaştırıyorlar maalesef. Bazı yerler de güncel olmasa da olur demişler. 1 ay zaten imkansız okuldan kargoyla anca geliyor belgeler üstelik mail yoluyla da atmıyor üniversite.

Yeni konular

Geri
Yukarı