Yatay geçiş olmadığı için yerleşme puanı ile farklı bölüme geçilebilir mi?

Srhnslagc

Hectopat
Arkadaşlar ben bilgisayar müh 3. sınıf öğrencisiyim bu yıl 4. sınıfa geçtim özel üniversitede okuyorum ve alttan derslerim var. Okulum uzayacak ve 5. sınıfta bursum olmayacak ailemin pek durumu yok o yüzden devlet üniversitesine geçmek istiyorum fakat 4. sınıf olduğum için yatay geçiş yapamıyorum. Kendi yerleştirme puanım ile 1. sınıftan başka bir bölüme başlamam mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben bilgisayar müh 3. sınıf öğrencisiyim bu yıl 4. sınıfa geçtim özel üniversitede okuyorum ve alttan derslerim var. Okulum uzayacak ve 5. sınıfta bursum olmayacak ailemin pek durumu yok o yüzden devlet üniversitesine geçmek istiyorum fakat 4. sınıf olduğum için yatay geçiş yapamıyorum. Kendi yerleştirme puanım ile 1. sınıftan başka bir bölüme başlamam mümkün mü?
Yani, kendi yerleştirme puanımdan kastınız herhalde 3 sene önce girdiğiniz üniversite sınavı puanınız oluyor. Öyle ise, hayır.
Okulunuzun yaz okulu var ise alttan dersleriniz orada vermeye bakın hocam, daha sonrasında mezuniyetinize yakın üç ders sınavları gibi sınavlara girerek mezun olabilirsiniz.
Bölümünüz güzel bırakıp yeniden başka bir bölüme başlamak hele de 3 yılın sonunda bence iyi bir tercih olmaz ama alttan dersleriniz olduğuna göre herhalde bölümünüzü sevmiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı