Yatay geçiş sonrası alttan alınan dersler

Cracker18

Kilopat
Farklı bölüme yatay geçiş yaptım. 3. sınıfım. Zorunlu derslerde 3. sınıftan üç tane dersim, 2. sınıftan dört tane dersim, 1. sınıftan üç tane dersim var. Hepsini seçebiliyorum ama çok fazla ders çakışıyor. Seçmeli derslerim de var 2. ve 3. sınıftan. Bunlardan seçip, 1. sınıftan zorunlu ders seçmesem seneye bıraksam olur mu? Yani zorunlu ve seçmelilerden ders seçsem çakışma olmayacak şekilde? Hoca alttan aldıklarınızla başlayın demiş ama çakışıyor. Kendisine yazdım cevap alamadım.

Özel ÜNİ. ise araştırma görevlileri yardımcı olur. Devlette de yardımcı olabilirler, konuşman gerek. Bazı dersler derslerin devamı gibidir. Bu yüzden ilk önce 1.sınıftan alabildiğin kadar ders alman gerek. Bunu ders programına bakarak daha iyi anlarsın.

Hangi bölümden hangi bölüme geçtin? Bende yatay geçiş düşünüyorum da senin bölümleri merak ettim
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminden Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümüne geçtim.

Özel ÜNİ. ise araştırma görevlileri yardımcı olur. Devlette de yardımcı olabilirler, konuşman gerek. Bazı dersler derslerin devamı gibidir. Bu yüzden ilk önce 1.sınıftan alabildiğin kadar ders alman gerek. Bunu ders programına bakarak daha iyi anlarsın.
Alttan alacağım derslere yatay geçiş yaptığım için hiç girmedim. Normalde kalıpta alttan alanlarda devam zorunluluğu yok. Ben de olur mu acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı