Yatay geçiş yapıldığında üniversite burs verir mi?

ozkens

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Başlıkta yazana ek olarak birkaç soru da soracağım. Bulunduğum üniversiteden dönem sonu transkript ile yatay geçiş yapmayı planlıyorum. Bu sebeple ortalamamı 3.90/4 gibi bir noktaya ulaştırmaya çalışacağım. (zorluğu veya mümkünlüğü beni ilgilendirir. Siz lütfen merak ettiklerime cevap verin.) Geçmek istediğim yerler, Ankara veya İstanbul.
Yüksek ortalama ile geçiş yaparsam gittiğim üniversite bana burs verir mi, bunu nasıl öğrenebilirim? Ek olarak, yatay geçiş şartlarını nereden öğrenebilirim? Mesela sadece transkript yeterli mi yoksa üniversite ek şartlar koyuyor mu? Özel üniversitelere yatay geçişte okul ücreti için burs yine veriliyor mu? Son olarak da Avrupa'daki üniversitelere burslu (hem yurt hem geçinme) şekilde transkript kullanılarak yatay geçiş veya benzer bir program mevcut mu?
Bilenler varsa cevap verirse sevinirim veya bu bilgileri nasıl öğrenebileceğim hakkında da yardımcı olabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulların sitesinde yazıyor yatay geçiş şartları. Özelde burs yok yatay geçişlerde sadece okul sürenizce ortalamanız yüksek olursa akademik başarı bursu kazanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı