Yatay geçiş yaptıktan sonra kaydolmak zorunlu mu?

Krmyl

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ben okulda kurum içi yatay geçiş kısmına başvurdum. Elektrik-elektronik mühendisliğinde okuyorum bilgisayar mühendisliğine başvurdum. Şimdi başvurduktan sonra içime bir elindekini kaybetme korkusu düştü yani elektrik-elektronik bölümü de güzeldi değiştirmese miydim gibi bir düşünce içerisine girdim. Kurum içi yatay geçiş yaptıktan sonra kesin kayıt tarihinde kayıt olmazsam okuduğum bölüme devam edebilir miyim onu merak ediyorum. Bu arada özel üniversitedeyim yani burs düşmesi gibi saçma şeyler olmaz umarım. Niye öğrenci işlerine sormadın demeyin daha dün öğrenci işleriyle yüksek dozajda bir kavga ettim :). Şimdiden teşekkürler yardımcı olacak arkadaşlara.

Yatay geçişi kayıt yaptırdığında yapmış oluyorsun zaten. Başvurun kabul edilmiş senin. Geçmek zorunda değilsin.
Bu arada özel üniversitedeyim yani burs düşmesi gibi saçma şeyler olmaz umarım.
ÖSYM bursun yanar. okul ile görüşüp onların lafına güvenip burs almaya çalışabilirsin. Saçma da değil.

Yatay geçişi kayıt yaptırdığında yapmış oluyorsun zaten. Başvurun kabul edilmiş senin. Geçmek zorunda değilsin.

ÖSYM bursun yanar. Okul ile görüşüp onların lafına güvenip burs almaya çalışabilirsin. Saçma da değil.

Ben aynı okulda farklı bir bölümden bahsediyorum. Farklı bir okuldan gelmiyorum yani. Sadece bölüm değiştirmeye başvurdum şu an incelemede ve 3-4 gün içerisinde açıklanacak kabul ya da ret aldığım. Kabul alırsam da o bölüme geçmeme şansım var mı şu anki bölümde devam edebilir miyim onu merak ediyorum.

Ben aynı okulda farklı bir bölümden bahsediyorum. Farklı bir okuldan gelmiyorum yani.
Bu bir fark oluşturmuyor ki. ÖSYM sana o okulun o bölümü için burs verdi. Tabii şu an sahip olduğunu söylediğin burs ÖSYM bursu ise.
Kabul edilirsen sana kayıt hakkı tanınır. Gidip gitmemek sana kalmış.
Üniversite sınavında tercih yaptığında da yerleşiyorsun ama istersen kayıt yaptırmıyorsun. Aynı şey.

Bu bir fark oluşturmuyor ki. ÖSYM sana o okulun o bölümü için burs verdi. Tabii şu an sahip olduğunu söylediğin burs ÖSYM bursu ise.
Kabul edilirsen sana kayıt hakkı tanınır. Gidip gitmemek sana kalmış.
Üniversite sınavında tercih yaptığında da yerleşiyorsun ama istersen kayıt yaptırmıyorsun. Aynı şey.

Tamamdır çok teşekkür ediyorum bizim okulda yatay geçişte burs oranı değişmiyor öğrencilerin mağdur edilmemesi adına. Fakat benim merak ettiğim dediğim gibi şimdi yatay geçişe tercih yaptık ama seçmedik o yüzden kesilir mi gibi bir soruydu. Bir de şunu soracaktım şimdi ben diyelim ki kabul aldım fakat arkamdaki insanlar kontenjandan dolayı almadı ama ben seçim yapmadım. O zaman da biraz onların hakkına girmiş olmaz mıyım onu merak ettim. Ek tercih dönemi gibi bir şey göremedim çünkü.

Kabul edilip o bölüme geçmezsen senin için hiçbir şey fark etmez. Hiç başvuru yapmamış gibi hayatında devam edebilirsin.

Hak konusuna gelirsek farkındaysan önce başvuranları değil, iyi olanları alıyorlar. Kaldı ki sen asil kazanıp gitmediğinde yedek vaktinde yedeklere hak verilecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı