Yatay Shorts videosu nasıl atılır?

MertSolen

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yaptığım Shorts videosu yatay ve 40 saniye fakat yükleyince normal video olarak algılıyor ben yatay Shorts atmak istiyorum nasıl yapabilirim yardım eder misiniz masaüstü kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle yatay shorts atamazsınız. Fakat yaday olarak yüklemek için rastgele bir video editöründen 9:16 bir proje oluşturun çektiğiniz 16:9 videoyu 9:16 videonun ortasına ortalayın. Arkaya güzel bir arkaplan koyarsan tamamdır.
Dışarıda kalan kısımları biz hayal ediyoruz herhalde 😀

Öncelikle yatay Shorts atamazsınız. Fakat yaday olarak yüklemek için rastgele bir video editöründen 9:16 bir proje oluşturun çektiğiniz 16:9 videoyu 9:16 videonun ortasına ortalayın. Arkaya güzel bir arka plan koyarsan tamamdır.

Hocam ekran çok küçük kalmaz mı? Ölçekleme olarak telefonlarda çok küçük olur bu sefer de.

Hocam ekran çok küçük kalmazmı ölçekleme olarak telefonlarda çok küçük olur bu sefer de.

Yapacak bir şey yok. Ya normal video atacaksın ya da böyle atacaksın. Kenarlardan biraz kırparak büyütebilir aslında.

Boş mesaj kasmak yerine konuya odaklansan?

Ne dediğinizi anlamadım. Türkçe meali gelir mi diyorum.

1693505665939.png

Yapacak bir şey yok. Ya normal video atacaksın ya da böyle atacaksın. Kenarlardan biraz kırparak büyütebilir aslında.

Hocam böyle yapmak yerine direk odak yerini OBS'den ayarlayıp videoyu çekmek çok daha mantıklı olur ya da dediğim gibi videoyu çevirip 9:16 yapmak.

Geri
Yukarı