Yatınca Kulakta Çınlama Oluyor

Barış Günay

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Su an uyuyamiyorum bu sesten. Ugultu gibi bir sey mi, cinlama mi cozemedim. Eskiden de oluyordu fakat artik cogaldi. Benim gibi olan var mi? Kendimi olduresim geldi bak simdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı problemi yaşıyoruz galiba, benim de son günlerde kulaklarımda bu sorun var. Çınlama değil, uğultu da değil aslında. Nasıl tarif etsem, hani kamyon gibi ağır vasıta geçerken evde bir uğultu oluşur işte en hafif seste bile özellikle sağ kulağımda o boğuk sesi hissediyorum. Bass sesli müziklerde rahatsız olmaya başladım. Bazen de kulaklarımda otobüste şehirler arası seyahatlerde olan o basınç hissi benzeri durum oluyor, kendi sesim bile kulaklarımda çınlıyor. Orta kulak problemi mi, östaki borusu tıkanması mı bilmiyorum ama geçmedi bir haftadan fazla süredir.

Senin biraz daha ilerlemisi gibi.
Ben yatinca, sessiz ortam olunca motor sesi veya ucak sesine benzer ses cikiyor. Hala uyuyamadim. Cildiracagim. Su ugultuya bak!

Sessizlikte oluyorsa müzik dinleyerek uyumayı denedin mi? Hafif bir müzik işe yarayabilir uyuyuncaya kadar.

Ben genelde eski dizilerden açıp PC'yi 40 dakika sonraya kapanmaya ayarlayıp uyuyorum başka türlü uyuyamaz oldum, alışkanlık.

Kulaklıktan fazla müzik dinlediğim zaman oluyor bende bu sorun. Bende daha çok çınlama şeklinde oluyor. Özellikle de kulaklığın sesi yüksek olduğunda. Sende de aynı sorun olabilir. Kulaklık kullanma bir süre.

@Barış Günay, Sinirsel ve geçici bir durum olabilir. Rahatlatıcı olarak sıcak süt veya bitkisel çay içebilirsin uyumak için. Ama her gün bu sorun tekrarlıyorsa kulak-burun-boğaz doktoruna görünmekte fayda var. Geçmiş olsun.

Kulaklik ile gunde yarim saat takiliyorum. Bu kadardan bir sey olmaz herhalde.
Bu aralar yogun geciyor ve sinirliyim. Bunun da etkisi olabilir. Gecmez ise giderim hayirlisiyla. Sicak sut tavsiyeni deneyecegim. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı