Yavaş laptopa ne takılırsa hızlanır?

Bütçe
300 tl

Kyraxxx

Hectopat
Daha fazla  
Laptopum eski olduğu için yavaş. 300 TL bütçem var ve parça takmak istiyorum.
Sistem özellikleri;
AMD Dual Core E1-1200(1.4GHz)
HD 7310 384 MB Graphics
2 GB RAM
500 GB HDD
Windows 8.1 32 Bit
Bilgisayarcı 2 GB RAM daha takarsan hızlanır dedi. PC'den çok anlamam, sizce ne takmalıyım? Bilgisayarcının dediğini mi yapmalıyım?

Sistem özellikleri;
HD 7310 384 MB Graphics.
2 GB RAM.
500 GB HDD.
Windows 8.1 32 Bit.
Bilgisayarcı 2 GB RAM daha takarsan hızlanır dedi. PC'den çok anlamam, sizce ne takmalıyım? Bilgisayarcının dediğini mi yapmalıyım?

RAM ile hızlanmaz. Eğer istediğin şey gerçekten hız ise düşük kapasiteli bir SSD al, buna Windows'u falan kur ciddi bir hız artışı olacaktır.

Bu arada RAM'de önemli ama ikisine birden bütçen yetmez ve istediğin şey hız olduğu için öncelik SSD'de olmali.

Sistem özellikleri;
HD 7310 384 MB Graphics.
2 GB RAM.
500 GB HDD.
Windows 8.1 32 Bit.

Biligsayarda uygulamaları falan açarken SSD kullanmalısın bu daha hızlı yapıyor işleri. 2.si RAM takman gerek biraz artırabilirseniz fiyatı direk 8 GB'ye yükseltin gerçekten fark olur aşırı şekilde.

Ramden önce ssd lazım eski laptopa ram daha sonra. 2016 Casperda m2 sata ssd yuvası var mesela boşta. Boşta yuvası olmayanlar ssd ve normal hdd'i birlikte kullanmak için dvdc sürücüyü söküp ona benzeyen bir parçanın içine hdd'yi monte edip kullanıyorlar.

Ben hp pavillona 240 gb ssd takmıştım hdd yuvasına hddyi de kutuya koyup harici kullandım. 4gb ram vardı win10 kullandım.

2 GB RAM takıp SSD alırsanız gayet hızlı ve rahat bir şekilde Windows 8.1 kullanırsınız.

Yapacağın RAM masrafının geleceği yok, ama gidip SSD alırsan ileride yeni bir ürün alırsan SSD'yi ona takabilirsin. Tabii güncel laptoplar yavaş yavaş SATA SSD slotlarını kaldırıyor ama masaüstü falan alırsan alacağın SSD'yi oraya takabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı