Yavaş şarj dolma sorunu

1. Çözdüm teşekkür ederim yorumun için. Herkes de olmamakla birlikte telefonun prizi usb olarak görmesinden kaynaklanan kronik bir sorunmuş. Samsung problemi yine tabii ki. Usb'nin iki tarafını da çıkarıp taktım düzeldi. Batarya dolması ve boşalması konusunda çok memnunum cidden ben de. 1 saatte dolup bütün gün oyun oynamama rağmen günü çıkarıyor. Zenfone'un 2 katı neredeyse.
berkay aynı sorunu ben yasiyorum.... usb nin her iki taragini cikarip taktim ne demek ? tam olarak yardımcı olursan sevinirim

Arkadaşlar bu tür sorunlar samsunglar da çok sık oluyor. Nacizane tavsiyem.. (USB kablosunun iki tarafını sök tak dediği biri telefona giren ucu çıkarıp takmak biri adaptöre giren ucu çıkarıp takmak @balyozer :)

1-)Başka bir prizde deneyin
2-) Ara kabloyu değiştirin
3-) Telefonu kapatıp yeniden deneyin (Kapalıyken şarj oluyorsa açıkken şarjı sömüren birşey var demektir.
4-) Telefonu fabrika ayarlarına dönderin

5-) Telefonunuza custom kernel yükeleyin (Bu tavsiyem android le haşır neşir olmuş bilgili arkadaşlar içindir. Telefonunuz şarjda biraz ısınır ama hızlı şarj olur..

Arkadaşlar bu tür sorunlar samsunglar da çok sık oluyor. Nacizane tavsiyem.. (USB kablosunun iki tarafını sök tak dediği biri telefona giren ucu çıkarıp takmak biri adaptöre giren ucu çıkarıp takmak @balyozer :)

1-)Başka bir prizde deneyin
2-) Ara kabloyu değiştirin
3-) Telefonu kapatıp yeniden deneyin (Kapalıyken şarj oluyorsa açıkken şarjı sömüren birşey var demektir.
4-) Telefonu fabrika ayarlarına dönderin

5-) Telefonunuza custom kernel yükeleyin (Bu tavsiyem android le haşır neşir olmuş bilgili arkadaşlar içindir. Telefonunuz şarjda biraz ısınır ama hızlı şarj olur..
tesekkür ederim onun iki ucu oldugunu anladim tabiki :) ama bu kadar basit bir cözümün cikar tak kadar vur düzelir mantigi gibi türk isi olunca tam olarak neyi kasttettigini simdi daha net anlamis bulunmaktayim :)

açılın kesin çözüm ile geliyorum. tamamen adaptör uyumsuzluğu ile ilgili bir problem. ne kablo ne ne kalibrasyon kodu ne de uygulama fayda etmedi. adaptör hiç ısınmaz zaten geç sarj olan cihazlarda. samsung ve asus telefonda evde kıyıda köşede unuttuğum samsunj j5 modelinin adaptörünü denedim. sorun tamamen düzeldi.10 saat kalan sarj süresi 1 saate düştü anında. değişik şarj aletleriyle test edin. 1 tanesi uyumlu olacaktır.
ekleme: daha önce denediğim şarj aletleri de orjinaldi. orjinal olması sorunu çözmeyebilir. sorun büyük ihtimal amper durumlarıyla ya da eski şarj aletinizin artık verimli çalışamamasıyla ilgili.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı