Yavaşlayan bilgisayar hangi uygulama ile temizlenir ve hızlandırılır?

Baran Gölge

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar format atarken D diskini saklamasını istiyorum fakat öyle bir seçenek bulamadım bu yüzden format atmaktan vazgeçtim. PC aşırı yavaşladı yeni temizlemiştim halbuki, kısacası format atmadan baştan sona en güzel temizleyebilecek bir program önerir misiniz? Malwarebytes ile tarattım hiçbir sorun yok. CCleaner indirdim ama hiçbir işe yaramadı açıkçası.

Dostlar format atarken D diskini saklamasını istiyorum fakat öyle bir seçenek bulamadım bu yüzden format atmaktan vazgeçtim. PC aşırı yavaşladı yeni temizlemiştim halbuki, kısacası format atmadan baştan sona en güzel temizleyebilecek bir program önerir misiniz? Malwarebytes ile tarattım hiçbir sorun yok. CCleaner indirdim ama hiçbir işe yaramadı açıkçası.

Temizlik programları gibi uygulamalar hiçbir işe yaramaz, En son çare olarak Windows'un sıfırlama özelliğini kullanabilirsiniz.

Disk temizleme uygulaması kullanmayın, bir şeyi düzelteyim temizleyeyim derken diğer taraftan başka şeyleri bozuyor uzun kullanımda sistemi çökertmeye kadar gider. Arkadaşların dediği gibi format atarken D diskini biçimlendirmeyip Windows'u da C diskine kurarsanız C diski sıfırlanır sadece.

D diskinde sadece steam yüklü başka bir şey değil. Dosyalarımı sakla dediğimde önceden d diskini silmiyordu. Yine dosyalarımı sakla dedim ve ayrıntılara gözat dediğimde oyunun isminin yazdığını gördüm acaba belgelerim klasöründeki oyun dosyası olabilir mi ya da d diskinin içinde steam oyunları mıdır?
Format atarken D diskini kendin siliyorsun. Silmezsin olur biter. USB hazırla Rufus ile.
Windowsun kendi sıfırlamasını kullansam olmaz mı?

Geri
Yukarı