Yavaşlayan internet için verdiğim 3 haftalık savaş ve mutlak zafer

DjKedi

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Öncelikle konuyu internet sıkıntısı çeken ve çözüm konusunda çaresiz kalan arkadaşlar için açıyorum.
Yaklaşık 3 hafta önce (20 Temmuz) internetimde aşırı kopmalar başladı, saatte 6-7 ker 2-3 dk'lık kopma(bazen daha uzun) yaşıyordum, öncelikle servis sağlayıcım Millenicom'a durumu anlattım, klasik modeme reset atın, iç tesisatı kontrol edin vs. gibi cevaplar aldım. Tabii her aramada arıza kaydı oluşturuluyor 1-2 gün sürüyor sorun kapandı cevabı geliyor fakat sorun devam ediyordu. 3 farklı modemle denedim, modem ısınıyor belki ondandır diye modeme soğutucu yaptım, dışarıdan gelen kabloya uç takıp direkt modeme taktım ama çözüm olmadı.
En son zahmet edip Telekom ekiplerine yönlendirdiklerini söylediler ve dış tesisatı kontrol için Telekom ekiplerinin geleceğini söylediler. Fakat burada şöyle bir sıkıntı vardı benim 70 Mbps destekleyen hattım olmasına rağmen (modem arayüzünden ulaştığım veri) resmi kayıtlarda(herhangi bir operatörün altyapı sorgusunda) alt yapım görünmüyordu, TTNET'e geçmek istesem bile adamlar altyapınız yok deyip geçmeme müsaade etmiyordu, uzun süredir bu iş böyle gidiyordu ama internetin düzgün olduğu için umursamamıştım sonuçta kullanıyordum görünse ne görünmese ne. Fakat artık işler öyle değildi altyapım gözükmediği için Telekom ekipleri gelmemişti, Millenicom'u aradım altyapınız gözükmediği için gelmemişlerdir dediler, önce ilçe sonra il Türk Telekom'a gidip dilekçe verdim keşif ekipleri gelecek dendi bekle Allah bekle gelen giden yok. En son bir çare twiiterdan Yusuf kıraça (Türk Telekom ctosu) yazdım durumu anlattım ertesi gün ekipler geldi hattımı kontrol etti ve bana internet getiren kutunun döküldüğünü, o kutuya gelen hattan da bir hayır gelmeyeceği söylendi (bir sürü açıklama yaptılar da özet bu).
Ben de madem altyapı kötü evime konan(neredeyse 8-10 ay oldu) Türksat Kablonet kutusunu düşünerek bari Türksat'a başvurayım dedim, aradım Türksat'ı bu sefer onlar kutu var ama altyapı görünmüyor vs dedi kaydınızı aldık 7-10 gün içinde keşif ekipleri gelir olumlu sonuçlarsa en geç 45 güne bağlanır dediler. Evden çalışan bir insanım ve bu süre inanılmaz uzun bir süre. Ben de Türksat'ın yönetim kurulunu açtım oradan Ahmet selami söğüte mesaj attım, dedim abi böyle böyle ben evden çalışıyorum evimde Türksat kutusu var ama altyapı yok falan dediler bana yardımcı olun. Sağ olsun ertesi gün mesaj attı sinyaliniz aktif edilmiştir, başvurunuzu yapabilirsiniz diye.
Ve işte mutlu son :).

1660413284331.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabrınıza ve stabilitenize hayran kaldım.

Açıkçası çok sabretmedim, sinir krizi geçirme noktasına geldim, sunuculara bağlanamıyorum, toplantılardan düşüyorum sinir krizi geçiriyordum. Artık çaresizlikten her yere herkese yazmaya başladım belki biri çözer diye :D.

Evimde altyapı olmadığı için bende Telekom'a başvurdum hala bekliyorum.Yusuf Bey'e mesaj atsam süreç hızlanır mı acaba.Oturduğum yer bide Bursa'nın ortası.

Geri
Yukarı