Yavru kedi almak

eren ekinci

Hectopat
Merhaba ben yavru kedi almaya karar verdim ve evde besleyeceğim british shorthair almaya karar verdim nasıl beslemeliyim nasıl bakmalıyım nasıl eğitim verebilirim yardımcı olur musunuz neler yapmam gerekiyor kendim eğitimi nasıl verebilirim verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Yardımcımcı olur musunuz acaba?

Kedi almak yerine sahiplenmeni öneririm. Sahiplendikten sonra veterinere gidersen yardımcı olur. Yavru kedi maması alman gerekiyor. Kedinin yaşı çok küçük ise biberon ile beslemen gerekebilir. Mama kabı, su kabı, tirmalama tahtası ve tuvalet kabı gibi ihtiyaçları olacak. Duruma göre vitamin alman gerekebilir. Kediye eğitim nasıl verilir bilmiyorum. En iyisini veteriner söyleyecektir.

Bu sizin karar vermeniz ile olacak bir olay değil.

Öncelikle kedi alınmaz, sahiplenilir. Kesinlikle para ile almayın. O bir can, bir mal değil.

Apartmanda oturuyorsanız pencerelerde sinekli veya file mutlaka olmalı eğer yoksa sahiplenmeyin. Yaşı geldiğinde kısırlaştırma yapılmalı.

Sorumluluğunu ciddiye almalısınız ve aman kedi alayımda evde takılsın olmaz. Her gün ilgilenmeniz gerekmektedir. Bunları yapamayacaksanız yazık etmeyin hayvana.

Bu sizin karar vermeniz ile olacak bir olay değil.

Öncelikle kedi alınmaz, sahiplenilir. Kesinlikle para ile almayın. O bir can, bir mal değil.

Apartmanda oturuyorsanız pencerelerde sinekli veya file mutlaka olmalı eğer yoksa sahiplenmeyin. Yaşı geldiğinde kısırlaştırma yapılmalı.

Sorumluluğunu ciddiye almalısınız ve aman kedi alayımda evde takılsın olmaz. Her gün ilgilenmeniz gerekmektedir. Bunları yapamayacaksanız yazık etmeyin hayvana.
Son derece doğru bir yorum, insanlar dahil tüm canlılar kesinlikle oyuncak değildir, sevgi, ilgi ve gerekli bakımı veremeyecekseniz hiç heveslenmeyin. Britishler tüm genetiği ile oynanmış hayvanlar gibi bakımı zor ve çok çabuk hastalanan kedilerdir, sokaktan veya barınaktan sahiplenilen kediler zor hayattan kurtardığın için size çok bağlanır ve çok severler, öyle cins kediler gibi kasıntılık yapmazlar..

Yeni konular

Geri
Yukarı