Yavru kedi için hangi aromalı mama seçilmeli?

shush

Hectopat
2 aylık kedim için kilogram fiyatı 100 TL'yi aşmayacak bir mama arıyorum. Tavuk, balık, somon gibi aromalar varmış. Bunlar sadece tattan mı ibaret yoksa içeriği tamamen değişiyor mu? Değişiyorsa tavuk yerine somonlusunu almayı düşünüyorum. (tavuklar malum hormon verilerek büyütülüyor.)
Sorduğum soruya ek olarak tecrübelerinizle tavsiye verebilirsiniz.

2 aylık kedim için kilogram fiyatı 100 TL'yi aşmayacak bir mama arıyorum. Tavuk, balık, somon gibi aromalar varmış. Bunlar sadece tattan mı ibaret yoksa içeriği tamamen değişiyor mu? Değişiyorsa tavuk yerine somonlusunu almayı düşünüyorum. (tavuklar malum hormon verilerek büyütülüyor.)
Yavru kediye tavuklu alabilirsiniz. İlerleyen süreçte değiştirirsiniz.

Değişir. Benim kedim sadece et yiyor balıklı verdiğim zaman yemiyor. Test etmen gerekiyor. Bunu da küçük paketlerden, kedi sahibi arkadaşlarından çok az alabilirsiniz denemek için. Ayrıca evet aroması, kokusu değişiyor.
İçeriklerinin değişip değişmediğine mağazada arkasına bakarak öğrenebilirsiniz.
dışkısını kokutabiliyor ondan dolayı bilinen markaları almayı dene.

Ben mama alırken aromadan daha çok içeriklerine bakıyorum. @Ronaldonun kramponu'nun dediği gibi kediye göre aroma sevme durumu değişiyor. Bazı kediler tavuklu hariç yemeyebiliyor.
Biz Advance tavuklu yavru kedi maması tercih ediyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben mama alırken aromadan daha çok içeriklerine bakıyorum. @Ronaldonun kramponu'nun dediği gibi kediye göre aroma sevme durumu değişiyor. Bazı kediler tavuklu hariç yemeyebiliyor.
Biz Advance tavuklu yavru kedi maması tercih ediyoruz.

Pro Plan Kitten Tavuklu Pirinçli Yavru Kedi Maması 3 kg sipariş ettim. (Anneler gününe özel 50 TL indirim var haberiniz olsun.) Marka olarak en iyisinin N&D olduğunu öğrendim ancak şu an onu alacak gücüm yok. Pro Plan önerilen ama önerildiği kadar da şikayeti olan bir markaymış. N&D'den başka şikayet edilmeyen bir marka yok gerçi. Pro Plan'ı hiç kullandınız mı ve kedinizin cinsi nedir?

N&D, Hills, Royal Canin. Bunlar iyi markalardır. Pro Plan'da iyidir. Eskiden kedilerimde kullanırdım ben de.
Kedilerin damak zevki değişkendir. Alıştılar mı zor vazgeçerler. Ben somonlu kullanırdım hep, onun dışında başka mamayı asla yemezlerdi.

@shush
Cins kedi değil. Sokak kedisi diyebiliriz. Ölen kedime Pro plan veriyordum ama veteriner bu sefer Advance önerdiği için şu anlık Advance kullanıyorum. N&D güzel ama dediğiniz gibi fiyatı çok pahalı bu yüzden daha önce kullanmadım. Yetişkin olduğu zaman N&D alabilirim belki.

Geri
Yukarı