Yavru kedilerimi nasıl kuma alıştırabilirim?

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar iyi günler. 3 tane yavru kedimiz var ve dün 6 haftalık oldular. Yavaştan, ölçülü bir şekilde mama yemeye başladılar ve haliyle eskisinden daha çok tuvaletlerini yapıyorlar. Annelerinden emdikleri sütler de cabası. O yüzden dün kum aldım ve her zaman tuvaletlerini yaptıkları köşeye yerleştirdim. Üçü de kumdan korkuyorlar ve kumun üzerine koyduğum zaman kaçıyorlar. Bazen de kendileri gidip kumdan azar azar yiyip geri dönüyorlar.

Tuvalet eğitimini annelerinin verdiğine dair bir bilgi okumuştum ama annelerinin ilk doğumu olduğu için biraz tecrübesiz ve hiçbir şekilde yavrulara eğitim veremedi. Kısacası ben bu yavruları en hızlı şekilde nasıl kuma alıştırabilirim? Etrafı mahvediyorlar ve bir an önce kuma yapmalarına ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
içgüdüsel olarak yapıyorlar veya öğreniyorlar bu konuda endişeniz olmasın anneleri varmış zaten bir şekilde öğretecek.

Ben kedimin patilerini tutup kumu eşelemesini öğretmiştim. Kedim 10 dakika sonra biz gidince tuvaletini yapmıştı.
Onu bir çok sefer denedim ama maalesef hala korkuyorlar.
içgüdüsel olarak yapıyorlar veya öğreniyorlar bu konuda endişeniz olmasın anneleri varmış zaten bir şekilde öğretecek.
Anneleri var ama kendisi tam olarak bir ev kedisi değil. Kafasına göre çıkıyor, kafasına göre gelip yavrularıyla ilgileniyor. Tuvaletini balkondaki boş bir saksıya ya da dışarıya yapıyor normalde ama dünden beri yavruların kumuna dadandı. Oraya bir kere tuvaletini yaptı, tekrar yaparsa yavrular daha yapmaz diye endişeleniyorum.
Anneleri tuvaletini yaparken izlemelerini sağlayın. Yavru kediler tuvalet eğitimini bu şekilde öğreniyorlar diye biliyorum.
Anneleri tuvaletini kuma yapmıyor. Kendisi tam bir ev kedisi değil. O yüzden görmeleri biraz zor. Ayrıca yavruları emzirme ve temizleme dışında neredeyse hiç ilgilenmiyor. İlk doğumu olduğu için olabilir sanırım.

Geri
Yukarı