Yavru kedime doğru mu bakıyorum?

254182

Hectopat
Merhaba annesi doğum yaparken ölmüş. Henüz 12 günlük ve gayet ayaklandı çok tatlı bir bebek atlıyor zıplıyor vs. fakat besleme tarzım vs. bir yanlışlık varsa bilmek isterim. Bu konuda öncü olan @LOTR Manyağı hocamın da cevabını bekliyorum.
Öncelikle çok kaliteli bir taşıma çantası aldım tuvaletini aldım süt tozunu aldım. Genelde tuvalette kumun üstünde ya da taşıma çantasında sıcak su torbasının üstündeki havluda yatıyor. 2-3 saatte bir yarım yemek kaşığı sıcak suya 1 kaşık süt tozu ekleyip iyice karıştırıp ılıyınca şırınga ile besliyorum. 2-3 saatte bir bunu yapıyorum. Ve çişi olsun kakası olsun bazen ishal gibi bazen ise normal. Bir anormal durumu yok sadece çok üzgün fakat çok öpüşüyoruz bana şimdiden çok düşgün 3 gün olmasına rağmen :D ilk defa kedi bakıyorum ve şu an bu şekilde ilerliyor geçen gün kumuna kendi kendine ben yokken kaka yapmış üstünü kapatmış çiş yapmış üstünü kapatmış ya oraya ya da peçetenin üstüne yapıyor. (yuva önüne ve kumun oralara fazladan peçete koyuyorum kıçını olurda tutturamaz diye :D şu an durum bu şekilde suyu falan da eksiksiz veriyorum deprem bölgsinde annesi ölen bir kediyi sahiplendim bunu sokağa atamazdım merhametimin kölesi olmuşum :) sizce şu an durum nasıl gidişatım iyi mi? Ve tuvalete iyice nasıl alıştırabilirim?

Merhaba annesi doğum yaparken ölmüş. Henüz 12 günlük ve gayet ayaklandı çok tatlı bir bebek atlıyor zıplıyor vs. fakat besleme tarzım vs. bir yanlışlık varsa bilmek isterim. Bu konuda öncü olan @LOTR Manyağı hocamın da cevabını bekliyorum.
Öncelikle çok kaliteli bir taşıma çantası aldım tuvaletini aldım süt tozunu aldım. Genelde tuvalette kumun üstünde ya da taşıma çantasında sıcak su torbasının üstündeki havluda yatıyor. 2-3 saatte bir yarım yemek kaşığı sıcak suya 1 kaşık süt tozu ekleyip iyice karıştırıp ılıyınca şırınga ile besliyorum. 2-3 saatte bir bunu yapıyorum. Ve çişi olsun kakası olsun bazen ishal gibi bazen ise normal. Bir anormal durumu yok sadece çok üzgün fakat çok öpüşüyoruz bana şimdiden çok düşgün 3 gün olmasına rağmen :D ilk defa kedi bakıyorum ve şu an bu şekilde ilerliyor geçen gün kumuna kendi kendine ben yokken kaka yapmış üstünü kapatmış çiş yapmış üstünü kapatmış ya oraya ya da peçetenin üstüne yapıyor. (yuva önüne ve kumun oralara fazladan peçete koyuyorum kıçını olurda tutturamaz diye :D şu an durum bu şekilde suyu falan da eksiksiz veriyorum deprem bölgsinde annesi ölen bir kediyi sahiplendim bunu sokağa atamazdım merhametimin kölesi olmuşum :) sizce şu an durum nasıl gidişatım iyi mi? Ve tuvalete iyice nasıl alıştırabilirim?
Bir süre sonra peçeteleri kaldırın alışmasın bence.

En çok dikkat etmen gereken diğer kedilerle asla temas kurmaman. Kedinin de kurmasını engellemen. Çok hassas oluyorlar anne sütü alamadıkları için ve hemen ölümcül birkaç hastalık kapabiliyorlar. Aslında normal bakıyorsun. Belli bir kiloya ve aya gelene kadar böyle devam. Yine de bir vetertiner'e genel sağlık muayenesine götürmeni öneririm. Belki biraz bir şeyler satmak için uğraşabilirler ama çok bu işleri bilmeyen biri gibi davranmazsanız sorun olmaz.

Ben gidişatta bir problem görmüyorum fakat veterinere götürüp onunla konuşmakta fayda olabilir. Muhtemelen herhangi bir tedavi görmediği sürece para ödemeden sorularınıza cevap verirler. Fakat tek bir sorun var o da şunu düşürmüş olman:

istockphoto-160231072-612x612.png

Bence güzel bakıyorsunuz hocam, işten anlamasam da. Bizim kedimiz kendi kendine alıştı 11 aylık, acıktığında mama kabından mamasını yiyor, su kabından suyunu içiyor, kumunda da ihtiyacını gideriyor. Kısırlaştırdık bir de. Aşağıdaki kremayı çok seviyor. Bence de veterinere danışın bu arada.

Kumun üstüne oturtun biraz biraz. Oraya alışıyor.

Ben gidişatta bir problem görmüyorum fakat veterinere götürüp onunla konuşmakta fayda olabilir. Muhtemelen herhangi bir tedavi görmediği sürece para ödemeden sorularınıza cevap verirler. Fakat tek bir sorun var o da şunu düşürmüş olman:

Eki Görüntüle 1905524

Çok teşekkür ederim hocam fakat neden kral oldum şu an onu anlayamadım ya :D

Öncelikle çok kaliteli bir taşıma çantası aldım tuvaletini aldım süt tozunu aldım. Genelde tuvalette kumun üstünde ya da taşıma çantasında sıcak su torbasının üstündeki havluda yatıyor. 2-3 saatte bir yarım yemek kaşığı sıcak suya 1 kaşık süt tozu ekleyip iyice karıştırıp ılıyınca şırınga ile besliyorum. 2-3 saatte bir bunu yapıyorum. Ve çişi olsun kakası olsun bazen ishal gibi bazen ise normal. Bir anormal durumu yok sadece çok üzgün fakat çok öpüşüyoruz bana şimdiden çok düşkün 3 gün olmasına rağmen :D ilk defa kedi bakıyorum ve şu an bu şekilde ilerliyor geçen gün kumuna kendi kendine ben yokken kaka yapmış üstünü kapatmış çiş yapmış üstünü kapatmış ya oraya ya da peçetenin üstüne yapıyor. (yuva önüne ve kumun oralara fazladan peçete koyuyorum kıçını olurda tutturamaz diye :D şu an durum bu şekilde suyu falan da eksiksiz veriyorum deprem bölgesinde annesi ölen bir kediyi sahiplendim bunu sokağa atamazdım merhametimin kölesi olmuşum :) sizce şu an durum nasıl gidişatım iyi mi? Ve tuvalete iyice nasıl alıştırabilirim?
Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama bu havalarda sıcak su torbası biraz aşırı. Çünkü kediler her ne kadar sıcağı sevseler de bu hava o hava değil. Kediler sıcağa fazla gelince nefes alıp vermeleri sıklaşır, dilleri dışarı çıkar ve halsizleşirler. Siz iyisi mi şimdilik torbayı kaldırın. Ayrıca kedilerin terlediğini öyle kolay anlayamazsınız, kedi sıcaklığı ve ateşi patilerinden ve anüsünden ölçülür buna dikkat edin. Kedinizi serinletmek için ellerinizi musluk önünde ıslatıp yüzde 50 kurulayıp ellerinizi nemli bıraktıktan sonra kedinizin tüylerine sürebilirsiniz bunun bir zararı olmaz. Beslenmesi doğru ancak 3 haftadan sonra süt tozunun yerini kitten mama almalı çünkü toz içindeki protein ona yetersiz gelecektir. Bunun da ayrıntılı anlatımı ve nasıl yapılması gerektiği yine kum gibi rehberimde mevcut tekrar uzun uzun buraya yazmayayım. Önceliğiniz şu aşamada bulunduğu ortamı tanımasına müsaade etmek, çok fazla onu rahatsız etmemek :) ve ellerinizi ısırmasına izin vermemek zira onu şimdilik oyun sanıyor ve canınızı acıtmıyor ancak biraz büyüyünce bu can yakıcı hal alacaktır bilginize. Bol patili günler dilerim.

Geri
Yukarı